Публікація

УГСПЛ закликає владу розслідувати випадки з потерпілими активістами в Одесі та на Харківщині

Рівень загрози безпеці громадських активістів та журналістів наразі є надзвичайно високий в Україні. Українська Гельсінська спілка з прав людини висловлює занепокоєність цим фактом та звертається до державних органів задля вжиття невідкладних заходів для забезпечення належного захисту представникам громадянського суспільства.

Вчора, 5 червня, сталося дві гучні події, коли жертвами стали громадські активісти.

В Одесі було здійснено напад на Віталія Устименка, який є керівником ВО «Автомайдан: Одеський осередок» та членом Ради громадського контролю при НАБУ. У ЗМІ повідомляється, що це другий напад на активіста поспіль.

Фото з місця нападу на Віталія Устименка. Сторінка Автомайдану в Фейсбуці

Цього ж дня було повідомлено про смерть Миколи Бичка, який був активістом у смт Есхар Чугуївського району Харківської області. За словами голови Чугуївської правозахисної групи Романа Лихачова, останнім часом Микола Бичко займався екологічною діяльністю в Есхарі, був активним дописувачем у спеціальній групі в мережі Фейсбук, де публікував інформацію про розвиток та життя рідного селища, боротьбу з фактами корупції. «Микола готував документи для відкриття громадської організації, складав плани на майбутнє, перед смертю також моніторив очисні споруди», – повідомив правозахисник.

Микола Бичко. Фото з Фейсбуку

Нагадаємо, що такі випадки не є поодинокими і УГСПЛ уже неодноразово робила заяви про загрози представникам громадянського суспільства, що пов’язано з їхньою діяльністю – 1, 2, 3.

У зв’язку із загостренням ситуації, нагальним є розроблення Міністерством Внутрішніх Справ України стратегії роботи з такими видами злочинів з метою не тільки ефективного розслідування випадків, але й попередження вчинення подібних посягань на життя активістів та журналістів.

Ми закликаємо правоохоронні органи:

1) невідкладно провести комплексне та всебічне розслідування нападу на активіста Віталія Устименка та смерті Миколи Бичка;

2) розробити ефективний та дієвий механізм роботи з випадками нападів на представників громадянського суспільства.

Підписати заяву

Прізвище та ім’я

E-mail

Назва організації

Список підписів:

aYlNlfdX, aYlNlfdX, 6 Квітня 2021, 17:20
aYlNlfdX, aYlNlfdX, 6 Квітня 2021, 12:47

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Позиція УГСПЛ щодо Указу Президента України, який передбачає проведення конкурсу із добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України

Опублікований указ Президента України №550/2021 «Про внесення змін до Указу Президента України від 19 лютого...

28 Жовтня 2021

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: