Публікація

Заява УГСПЛ щодо спалення табору ромів біля Лисої гори

21 квітня 2018 року представники праворадикальної організації «С14» розібрали та спалили палатки з поселення ромів на Лисій горі – історичній місцевості в Голосіївському районі м. Києва.

Напередодні, 17 квітня за участю праворадикалів відбувся антиромський «рейд» на центральному залізничному вокзалі столиці, під час якого у представників цієї національної меншини перевіряли квитки та  змушували їх прибирати.

19 квітня координатор цієї громадської організації Сергій Мазур повідомив, що «С14» разом з Муніципальною вартою та співробітниками Голосіївської районної в м. Києві державної адміністрації висунили ультиматум залишити територію парку до 20 квітня. Більша частина мешканців табору не виконала вимогу залишити парк.

21 квітня табір ромів було зруйновано. Крім цього, за повідомленням на сторінці праворадикальної громадської організації  у соціальній мережі «Facebook», плануються й інші рейди «проти незаконних проявів» ромів на наступному тижні.

УГСПЛ рішуче засуджує дії представників «С14» в Голосіївському районі м. Києва, адже руйнування поселення ромів є грубим порушенням прав людини, а також вважає неприпустимим переслідування його мешканців, що мало місце 17 квітня і є розпалюванням міжетнічної нетерпимості.

Українська Гельсінська спілка з прав людини звертається до керівництва Голосіївської районної в м. Києві державної адміністрації з проханням перевірити факт участі працівників РДА у заході 19 квітня  та встановити правомірність їх дій; до керівництва Голосіївського РУ ГУМВС України в м. Києві з вимогою провести ретельне розслідування дій представників праворадикальної громадської організації «С14» 17-21 квітня, надати належну оцінку їх відповідності законодавству України та негайно вжити заходів щодо зменшення випадків розпалювання міжетнічної ворожнечі.

 

Підписати заяву

Прізвище та ім’я

E-mail

Назва організації

Список підписів:

aYlNlfdX, aYlNlfdX, 29 Березня 2021, 3:28
aYlNlfdX, aYlNlfdX, 29 Березня 2021, 1:34
aYlNlfdX, aYlNlfdX, 28 Березня 2021, 21:03

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: