Публікація

Спільна заява про неприпустимість маніпуляцій у процесі обрання Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

У квітні 2017 року розпочато процедуру обрання Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, в ході якої політичними силами висунуто трьох кандидатів на цю посаду.

В порушення Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» у встановлений 20 денний  строк голосування Верховною Радою України щодо обрання Уповноваженого не відбулося.

Водночас в стінах Парламенту реалізовувався сценарій зміни порядку і способу голосування за кандидатів на посаду Уповноваженого з прав людини – із процедури таємного голосування бюлетенями на відкриту процедуру за допомогою системи «Рада». Відповідні зміни були підтримані у першому читанні.

Але законопроект про зміну процедури обрання Уповноваженого був цинічно включений до проекту про зміни до Закону «Про Конституційний Суд України», при цьому свідомо була проігнорована необхідність розгляду цих пропозицій Комітетом Верховної Ради України з прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин. Цей Комітет був позбавлений можливості розглянути вказані пропозиції.

Сьогодні, 13 липня 2017 року, під час розгляду у другому читанні проекту Закону про зміни до Закону «Про Конституційний Суд України» народний депутат України Ольга Червакова озвучила пропозицію збереження процедури таємного голосування за кандидатів на посаду Уповноваженого, яка була проголосована і підтримана 227 народними депутатами.

Проте Апаратом Верховної Ради України та окремими народними депутатами вчиняються маніпуляції щодо змісту підтриманої пропозиції. Приводом для них стало те, що О. Червакова переплутала під час виступу номер поправки. Але цілком зрозуміло, що депутати орієнтувалися на зміст виступу, а не на номер поправки.

Ми вважаємо неприпустимим спотворення голосування, яким більшість народних депутатів чітко висловилися  за збереження процедури таємного голосування за кандидатів на посаду Уповноваженого. Необхідно також нагадати, що відкрите голосування суперечить Паризьким принципам ООН щодо національних інституцій з прав людини, воно спрямоване на підвищення залежності Уповноваженого від політичної кон’юнктури, руйнує конституційний статус незалежності інституції Уповноваженого з прав людини та легітимність обраного кандидата.

Вимагаємо від Голови Верховної Ради не допустити фальсифікації волевиявлення народних депутатів та зберегти процедуру таємного голосування за кандидатів на посаду Уповноваженого в ухваленому законі.

Аркадій Бущенко, виконавчий директор Української Гельсінкської спілки з прав людини

Євген Захаров, директор Харківської правозахисної групи

Підписати заяву

Прізвище та ім’я

E-mail

Назва організації

Список підписів:

Чабаненко Володимир, ГО "Джерело землі", 16 Липня 2017, 18:58
Бабак Максим, ВП ГС "ОНКУ" по Вознесенівському району м. Запоріжжя, 16 Липня 2017, 18:56
Кармазіна Катерина Юріївна, керівник Одеського відокремленого підрозділу ГО "Всеукраїнське об'єднання адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу", 14 Липня 2017, 11:26
Осетинський Володимир, 14 Липня 2017, 10:45
Жемерова Ганна, Приватна особа, 14 Липня 2017, 9:41
Андрій Кравчук, Центр "Наш світ", 14 Липня 2017, 9:32
Дем’янчук Світлана, юрист, 14 Липня 2017, 9:07
Лугина Ирина, Юрист, 14 Липня 2017, 8:03
Межерицький Андрій Анатолійович, Депутат Зміївської районної ради, юрист, 14 Липня 2017, 7:38
Черватюк Юлія, Адвокат, 14 Липня 2017, 7:14
Бузовський Андрій, Національна поліція, 14 Липня 2017, 6:52
Єлисєєва Марина, Адвокат, 14 Липня 2017, 6:45
Числін Микола, ФОП, 14 Липня 2017, 6:35
Борис Захаров, Українська Гельсінська спілка з прав людини, 13 Липня 2017, 23:26

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Чат-бот в месенджері телеграм @CrimeaIsUabot зв’язує Україну з Кримом та безкоштовно допомагає кримчанам отримати українські паспорти, свідоцтва про народження/смерть та інші документи

Одна з величезних проблем сучасного суспільства – безкінечний обсяг суперечливої інформації, в якому все важче...

11 Листопада 2020

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: