Публікація

Правозахисники висловили протест проти приїзду Лукашенка на фінал Євро 2012

Українські правозахисники, громадські активісти та небайдужі громадяни висловлюють своє занепокоєння у зв’язку з запланованим візитом Президента Білорусі Олександра Лукашенка до Києва 1 липня.

Як стало відомо напередодні, Лукашенко відвідає фінал чемпіонату Європи з футболу, що відбудеться 1 липня в Києві. Про це на прес-конференції заявив посол Білорусі в Україні Валентин Величко. Також він зазначив, що Лукашенко приїде до Києва на запрошення глави держави Віктора Януковича. При цьому білоруська сторона попросила про офіційну зустріч із Януковичем і сподівається, що вона відбудеться.

В знак солідарності з народом Білорусі та відстоюючи цінності прав людини, які є універсальними для всіх людей незалежно від країни проживання, ми звертаємось до голів держав, дипломатів, керівників міжнародних організацій із закликом не допустити ганебного візиту Лукашенка в Україну.

Білоруське громадянське суспільство й правозахисники потерпають від жорстокості керівництва своєї країни через спроби відстояти свої права. Білоруська влада запроваджу все нові й нові репресивні засоби – жорстоко розганяє мирні зібрання, переслідує журналістів та опозиціонерів, тримає у в’язниці правозахисників. Лише безумовне звільнення усіх політичних в’язнів, усунення репресивних заходів, підтримка незалежних засобів масової інформації і громадянського суспільства, повага до верховенства права, вільні і конкурентні вибори – єдиний шлях для того, щоб керівництво Білорусі мало право зайняти гідне місце серед європейських колег.

Лідери Європейського Союзу вже не одноразово висловлювали своє негативне ставлення до політики Лукашенка, вводячи санкції проти окремих осіб, які несуть безпосередню відповідальність за порушення прав людини в країні, та проти підприємств Білорусі, які підтримують уряд Лукашенка й отримують від цієї підтримки прибуток. Одноголосно європейською спільнотою було засуджено страту білоруською владою Дмитра Коновалова і Владислава Ковальова, яких було визнано винними в організації вибухів в мінському метро 11 квітня 2011 року. Білорусь лишається єдиною країною в Європі, де досі використовується такий жахливий вид покарання як смертна кара.

Ми висловлюємо своє занепокоєння тим, що візит Лукашенка до Києва, його участь у перегляді фінального матчу Чемпіонату Європи з футболу „Євро – 2012” та вірогідна зустріч з Президентом України може стати символом сприйняття лідерами інших країн Європи, що будуть відвідувати матч, Олександра Лукашенка як колеги, а не як президента, що систематично порушує права людини в своїй країні.

Ми закликаємо голів держав, дипломатів, керівників міжнародних організацій терміново звернутись до Президента України Віктора Януковича із вимогою відмовитись від запрошення Лукашенка на фінальний матч „Євро – 2012” до Києва. В разі ж, якщо Янукович не відмовиться від запрошення, ми закликаємо бойкотувати перегляд фінального матчу на стадіоні „Олімпійський”, щоб не сидіти поруч із керівником держави, який брутально порушує права людини і нехтує міжнародними домовленостями, які їх встановлюють та гарантують.

 

Організації, що підписали звернення:

 

 

ВМГО „Асоціація українських моніторів з дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (Асоціація УМДПЛ)”

 

ВАГО „Українська Гельсінська спілка з прав людини”

 

ВМГО „Фундація Регіональних Ініціатив”

 

ВГО „Центр Громадянських Свобод”

 

ВМГО „Дебатна Академія”

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Заява Лариси Денисенко, Олександри Матвійчук та Олександра Павліченка щодо звільнення Денісової та висунення кандидатури Лубінця на посаду Омбудсмана

Заява Лариси Денисенко, Олександри Матвійчук та Олександра Павліченка.  31 травня 2022 року Верховна Рада України...

28 Червня 2022

Планування післявоєнного відновлення довкілля. Партнер УГСПЛ по Ініціативі “Трибунал для Путіна” — ЕПЛ випустив аналітичну записку

Партнер УГСПЛ по ініціативі “Трибунал для Путіна” МБО “Екологія-Право-Людина”  випустив аналітичний документ з основними дороговказами та законодавчими основами...

25 Червня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: