Публікація

Правозахисники: створення Міністерства інформаційної політики офіційно запроваджує цензуру

До традиційних загроз правам людини, які сьогодні продовжують стояти перед українським суспільством в непростий час викликів, пов’язаних з воєнними діями на сході України та окупацією Росією Криму, 2 грудня 2014 року додалась нова – створення Міністерства інформаційної політики. Офіційно виголошеним мотивом його створенням є захист українського інформаційного простору від російської пропаганди та ведення інформаційної війни на території інших держав, однак в дійсності це міністерство має стати органом інституціоналізованого контролю з боку держави за свободою слова, офіційним цензором, який покликаний встановлювати державні стандарти діяльності ЗМІ та контролювати дотримання цих стандартів.

Існування такого міністерства несумісне з виголошеними в Конституції України та міжнародних документах, учасницею яких є Україна, принципів дотримання прав людини і верховенства права як засадничих принципів функціонування та розвитку демократичної української держави. Так само існування такого міністерства суперечить концептуальним засадам та конкретним планам, які вміщені в проекті Національної стратегії з прав людини – плану посилення та ствердження прав людини в державі впродовж найближчих років.

Створення та існування Міністерства інформаційної політики, поза всяким сумнівом, порушуватиме чинну Конституцію України, запроваджуючи цензуру, яка заборонена, зокрема, в статті 15, порушуватиме права, закріплені в статті 9 та 10 Європейської конвенції з прав людини.

Демократичні країни часто стають жертвами пропагандиських атак. Однак демократична країна має протистояти таким інформаційним нападам, не втрачаючи своєї демократичної сутності і використовуючи регуляторні механізми для запобігання поширенню неправдивої інформації, притаманні демократичному суспільству.

Ганебне рішення про створення Міністерства інформаційної політики і призначення Міністра інформаційної політики, що було ухвалене в кулуарний спосіб, без жодного публічного обговорення та проведення належних експертиз, має бути скасоване, і одна із основних свобод людини – свобода слова, право кожного вільно поширювати інформацію та ідеї без втручання держави – мають бути посилені, а не поставлені під реальну загрозу їх порушення.

Микола Козирєв, голова правління

Аркадій Бущенко, виконавчий директор

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Андрій Кравчук (ГО «Наш світ»): «Досвід країн з подібною до України суспільно-політичною ситуацією показує, що суспільство готове не тільки до дискусії, але й до запровадження РЦП»

Чергове інтерв’ю від УГСПЛ з обговорення проблематики законодавчого прийняття Реєстрації Цивільного Партнерства (РЦП) в Україні....

27 Листопада 2020

За запитом адвоката УГСПЛ проведено моніторинг дотримання прав хворих з опіоїдною залежністю, які є учасниками програми ЗПТ, у Миколаївській області

Робота адвоката громадської приймальні УГСПЛ в місті Миколаєві Ігора Скалька по захисту наркозалежного клієнта призвела...

25 Листопада 2020

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: