Публікація

Офіційне звернення до Володимира Гройсмана щодо знищення ромських поселень під час підготовки до «Євробачення»

Голові Організаційного комітету з підготовки та проведення в Україні у 2017 році пісенного конкурсу «Євробачення»

В. Б. Гройсману

 

Шановний Володимире Борисовичу,

 

Нещодавно сталась низка інцидентів з порушення прав людини за участі радикально налаштованих угрупувань та бездіяльності правоохоронців щодо ромської громади. Так, 31 березня та 5 квітня 2017 року в рамках підготовки до пісенного конкурсу «Євробачення» були спалені поселення ромів, а самі їх мешканці (в тому числі представники угорської та молдовської національностей) були примусово виселені та відправлені за межі міста.

У першому випадку таким чином був зачищений табір на території житлового масиву «Новобіличі» (Святошинський район), де мешкало близько 200 осіб, а у другому – стихійне поселення (близько 150 чоловік) неподалік озера Нижній Тельбин (найближчі вулиці Сортувальна та Канальна).

Однією з причин постраждалі називають той факт, що неподалік проходять автотраса та залізничний шлях, і гості Євробачення з інших країн будуть там проїздити найближчим часом, та є небажаним, щоб вони побачили імпровізовані поселення на цих територіях.

При цьому, напередодні квітневих подій ромські правозахисники звернулися до органів охорони правопорядку Києва з проханням забезпечити безпеку мешканцям поселення через погрози, що регулярно надходили на адресу місцевих ромів, та підготовки нападу на них. Але, на жаль, поліція недостатньо оперативно відреагувала на звернення, що і призвело до ганебних, з точки зору захисту прав людини, наслідків.

Такі випадки є не новим явищем для України. Наприклад, напередодні проведення в Україні чемпіонату з футболу Євро-2012 було спалене поселення ромів та представників інших національностей на Березняках в Києві (неподалік вулиці Березняківська). Постраждалі, що були свідками інциденту, відзначали участь правоохоронців, які, вивівши людей із наметів, підпалили на їх очах імпровізоване житло. Крім цього, представники органів правопорядку стріляли в повітря, погрожували та вимагали залишити поселення через проведення великого публічного заходу у Києві.

На наш погляд, застосування практики спонукання ромів залишити власні поселення напередодні проведення в столиці культурно-масових заходів європейського масштабу не сприяє покращенню іміджу України як правової та демократичної держави в очах європейської та світової спільноти.

Українська Гельсінська спілка з прав людини рішуче засуджує такі методи підготовки до проведення Євробачення і вимагає проведення ретельного розслідування обставин цього злочину та притягнення до відповідальності всіх винних. Ми також закликаємо Оргкомітет невідкладно вжити заходи щодо недопущення повторення зазначених вище інцидентів, а також пропонуємо скористатися проведенням такого багатонаціонального культурно-масового заходу, як Євробачення задля пропагування терпимості, недискримінації, протидії расизму і ксенофобії в Україні.

 

Виконавчий директор УГСПЛ Аркадій Бущенко

фото – Урядовий портал

Підписати заяву

Прізвище та ім’я

E-mail

Назва організації

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Українська Гельсінська спілка з прав людини оголошує набір на навчальний модуль щодо захисту прав представників ЛГБТКІ-спільноти та активістів

Українська Гельсінська спілка з прав людини оголошує набір на навчальний модуль щодо захисту прав представників...

20 Листопада 2019

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: