Публікація

Нові обшуки у активістів в окупованому Криму

13 вересня 2018 року представники силових структур, підконтрольних РФ, провели обшуки в будинку активіста «Кримської солідарності» Османа Белялова. Внаслідок цих дій були затримані батько активіста, а також Селім Тейфук і Ельдар Умеров. Останні двоє фіксували на свої мобільні телефони дії співробітників поліції, ОМОНу і росгвардії.

На момент обшуку Османа Белялова не було вдома. Чоловік виїжджав по справах до Сімферополя, але не дістався до місця призначення. На даний момент з ним немає зв’язку.

Українська Гельсінська спілка з прав людини вважає такі дії представників силових структур окупаційної влади Криму непропорційним втручанням та порушенням прав на свободу та особисту недоторканість, а також свободу вираження поглядів. Систематичні дії окупаційної влади щодо тиску, незаконних затримань та обшуків у представників кримськотатарскої громади мають ознаки незаконних політично мотивованих переслідувань.

У зв’язку із зазначеним, Українська Гельсінська спілка з прав людини:

  • закликає окупаційну владу РФ припинити політично мотивоване переслідування кримчан та громадських активістів в Криму;
  • звертається до Уряду України з проханням засудити дії окупаційної влади Криму щодо активіста «Кримської солідарності» Османа Белялова, а також на системній основі вирішити питання надання державної допомоги особам, які переслідуються за політичними мотивами окупаціною владою та РФ.

Бєлялов Осман Решатович – активіст «Кримської солідарності», який займався соціально-побутовими проблемами сімей політв’язнів і не залишається осторонь від проблем джемаату.

Осман Белялов із родиною. Фото Антона Наумлюка

О. Бєлялов вже був визнаний «винним в адміністративному правопорушенні» за частиною 2 статті 20 Кодексу про адміністративні правопорушення РФ за участь в нібито «несанкціонованому мітингу» біля кафе «Салачик» в Бахчисараї 12 травня 2016 року. Тоді активісти зібралися біля кафе дізнавшись, що російські силовики проводять обшуки в будинках кримських татар.

Олександр Павліченко, виконавчий директор УГСПЛ

фото обкладинки – Кримьска солідарність

Підписати заяву

Прізвище та ім’я

E-mail

Назва організації

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: