Публікація

Нові обшуки у активістів в окупованому Криму

13 вересня 2018 року представники силових структур, підконтрольних РФ, провели обшуки в будинку активіста «Кримської солідарності» Османа Белялова. Внаслідок цих дій були затримані батько активіста, а також Селім Тейфук і Ельдар Умеров. Останні двоє фіксували на свої мобільні телефони дії співробітників поліції, ОМОНу і росгвардії.

На момент обшуку Османа Белялова не було вдома. Чоловік виїжджав по справах до Сімферополя, але не дістався до місця призначення. На даний момент з ним немає зв’язку.

Українська Гельсінська спілка з прав людини вважає такі дії представників силових структур окупаційної влади Криму непропорційним втручанням та порушенням прав на свободу та особисту недоторканість, а також свободу вираження поглядів. Систематичні дії окупаційної влади щодо тиску, незаконних затримань та обшуків у представників кримськотатарскої громади мають ознаки незаконних політично мотивованих переслідувань.

У зв’язку із зазначеним, Українська Гельсінська спілка з прав людини:

  • закликає окупаційну владу РФ припинити політично мотивоване переслідування кримчан та громадських активістів в Криму;
  • звертається до Уряду України з проханням засудити дії окупаційної влади Криму щодо активіста «Кримської солідарності» Османа Белялова, а також на системній основі вирішити питання надання державної допомоги особам, які переслідуються за політичними мотивами окупаціною владою та РФ.

Бєлялов Осман Решатович – активіст «Кримської солідарності», який займався соціально-побутовими проблемами сімей політв’язнів і не залишається осторонь від проблем джемаату.

Осман Белялов із родиною. Фото Антона Наумлюка

О. Бєлялов вже був визнаний «винним в адміністративному правопорушенні» за частиною 2 статті 20 Кодексу про адміністративні правопорушення РФ за участь в нібито «несанкціонованому мітингу» біля кафе «Салачик» в Бахчисараї 12 травня 2016 року. Тоді активісти зібралися біля кафе дізнавшись, що російські силовики проводять обшуки в будинках кримських татар.

Олександр Павліченко, виконавчий директор УГСПЛ

фото обкладинки – Кримьска солідарність

Підписати заяву

Прізвище та ім’я

E-mail

Назва організації

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Домашнє насильство, втрата роботи та неможливість повернутися додому. УГСПЛ рекомендує ВПО долати стрес від війни з допомогою психолога

Правозахисники УГСПЛ занепокоєні погіршенням психологічного здоров’я  переселенців та біженців. Психологи кажуть, що рівень стреса, який...

08 Серпня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: