Публікація

Необхідна відповідальність в ситуації після виборів в Україні

„Українська Гельсінська спілка з прав людини та Міжнародна Гельсінська Федерація з прав людини наголошує, що передумовою для переголосування другого туру президентських виборів повинна бути зміна осіб, відповідальних за порушення, що були зафіксовані. Це стосується в основному виборчих комісій, членів уряду, працівників прокуратури та керівників обласних, районних державних адміністрацій. Також надзвичайно важливо, щоби добре задокументовані масові виборчі фальсифікації були належним чином розслідувані, а винні були притягнуті до відповідальності,” – зазначено у заяві двох правозахисних організацій, що була поширена сьогодні.  

Наші організації вважають, що суттю справи є ані геополітичні, ані регіональні культурні відмінності. Це – фундаментальне право громадян обирати свій уряд за допомогою вільних та чесних виборів. Політичне рішення зрештою можна віднайти щоб уникнути конфлікту, який покалічить країну. Але звинувачення у масових порушеннях виборчого законодавства протягом кампанії та двох турів голосування не повинні ігноруватися.

Українська Гельсінська спілка з прав людини та Міжнародна Гельсінська Федерація спостерігали за виборами в Україні від самого початку кампанії. Нами задокументовано, що вся кампанія була зіпсована масовими порушеннями українського законодавства, а також міжнародних зобов’язань, стороною яких є Україна. Ми вимагали з самого початку припинення цих порушень, зокрема, порушення права на рівний доступ до загальнодержавних ЗМІ. Подібні заяви були зроблені міжнародними організаціями, членом яких є Україна, та численними іноземними урядами.

Український уряд проігнорував їх. Самі вибори кваліфіковані більшістю найвідоміших міжнародних організацій як не чесні і не вільні. Тільки шляхом громадянської мужності сотень тисяч демонстрантів люди запобігли тому, щоби сфальсифіковані вибори не пройшли. 

“Ми закликаємо українські суди діяти як незалежна та відповідальна судова влада в країні, а законодавчу та виконавчу владу використати свої повноваження для запобігання фальсифікацій, які проти волі українців, вирішують майбутнє України”, – зазначено у спільній заяві.

Для подальшої інформації:

Українська Гельсінська спілка з прав людини, Євген Захаров, +380-577-143558

Міжнародна Гельсінська Федерація з прав людини, Аарон Родес , +43-676-635 66 12 (моб.)

РУПОР

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Олександра Горчинська («Новое Время»): «Зараз важливо відходити від відокремлення ЛГБТКІ як окремої частини суспільства і показувати їх як середньостатистичних громадян»

Про складність соціальної тематики для ЗМІ та протидію дискримінації вразливих груп населення України розмовляємо зі...

09 Липня 2020

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: