Публікація

Мiжнародна платформа CivilM+ закликає не допустити подальшої ескалації на Донбасі

Ми, представники громадських організацій з України, Росії та ЄС, з тривогою спостерігаємо за ескалацією бойових дій в Донецькій і Луганській області. Перемир’я, нехай і нестабільне, трималося з літа 2020 року, і можна було сподіватися, що жертви серед цивільних та військових осіб, страх і перебування в укриттях залишились у минулому і що сторони почнуть вирішувати гуманітарні питання.

Попри багато місяців переговорів у Мінському форматі, а також робочі зустрічі представників країн Нормандської четвірки, відбувся новий виток бойових дій, а консенсусу щодо гуманітарних пріоритетів так і не було досягнуто. Занепокоєння викликає і те, що Росія концентрує на кордоні війська та бойову техніку й активно розповсюджує всередині країни пропагандистські посили про необхідність «захистити Донбас від української агресії». Ми пам’ятаємо, до чого призвели подібні заклики сім років тому.

«Криза в Україні та навколо неї залишається найсерйознішим викликом європейській безпеці», – підкреслила Анн Лінде, міністерка закордонних справ Швеції, діюча головуюча ОБСЄ, у своєму виступі в Раді Безпеки ООН у березні 2021 р. Розуміючи, що ескалація в Україні відбувається на тлі пандемії, і пріоритет країн ЄС – боротьба з вірусом і вакцинація, закликаємо міжнародну спільноту, особливо Німеччину та Францію, відреагувати на ситуацію та відновити переговори в Нормандському форматі на вищому рівні. Не допустити подальшої активізації бойових дій і нових страждань людей по обидва боки лінії зіткнення – спільне завдання політиків, дипломатів і громадянського суспільства.

Очевидно, що перезапуску потребує Нормандський формат мирних переговорів. Об’єднане громадянське суспільство не бачить альтернативи переговорам і дипломатичному вирішенню конфлікту на принципах міжнародного права і поваги до територіальної цілісності і суверенітету України. У межах Мінського формату закликаємо міжнародних посередників і спостерігачів діяти на основі узгоджених процедур і розуміння того, хто є учасниками переговорів і сторонами конфлікту. Також вважаємо, що українська делегація зможе посилити свої позиції шляхом внутрішньополітичної консолідації і відкритих консультацій з громадянським суспільством, яке готове надати свої пропозиції.

Наразі першочерговим завданням є припинити ескалацію та не допустити нових жертв. Необхідно знайти ресурси для конструктивних переговорів, щоб, нарешті, домогтися результатів з таких гострих питань, як одночасне звільнення утримуваних осіб, відкриття нових і відновлення роботи всіх контрольно-пропускних пунктів, заблокованих зі сторони самопроголошених «ДНР»/«ЛНР», розмінування та забезпечення безперешкодного доступу спостерігачів СММ ОБСЄ на непідконтрольну українському уряду територію.

Підписати заяву

Прізвище та ім’я

E-mail

Назва організації

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Домашнє насильство, втрата роботи та неможливість повернутися додому. УГСПЛ рекомендує ВПО долати стрес від війни з допомогою психолога

Правозахисники УГСПЛ занепокоєні погіршенням психологічного здоров’я  переселенців та біженців. Психологи кажуть, що рівень стреса, який...

08 Серпня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: