
Чи відповідатиме Росія за шкоду, заподіяну довкіллю України? ЕПЛ звернулась за відповіддю до Мін’юсту
Чи відповідатиме Росія за шкоду, заподіяну довкіллю України? З пошуком відповіді на це питання партнер...
01 Липня 2022
31.08.2018
Цього тижня, через 4 роки після подій під Іловайськом, Генеральна прокуратура України оприлюднила інформацію про результати розслідування подій, які мали місце у серпні 2014 року, зазначивши причини, що призвели до трагічних наслідків. У офіційних даних вказано, що тоді загинули 366 українських воїнів, 429 – отримали поранення, 300 – потрапили у полон. Було також завдано значних матеріальних втрат збройним силам України на суму майже 300 млн гривень.
Втім, на жаль, оприлюднені результати не дають відповіді на багато питань щодо визначення та притягнення до відповідальності винних осіб, питання звільнення осіб, які понад 4 роки перебувають фактично у статусі військовополонених на непідконтрольних Україні територіях Донецької та Луганської областей.
Центр документування Української Гельсінської спілки з прав людини збирає та документує свідчення про участь Збройних сил Російської Федерації у збройному конфлікті на сході України, і безпосередньо у бойових діях під Іловайськом. Понад 70 свідчень, які пов’язані саме з подіями в Іловайську, вказують на основну причину цієї трагедії – фактор безпосереднього збройного вторгнення російських Збройних сил, які обстрілювали на українській території українські Збройні сили та добровольчі батальйони.
Дуже важливо домогтися притягнення до відповідальності винних, вжити заходів щодо недопущення повторення трагічних подій під Іловайськом як з точки зору боєготовності ЗСУ, інформаційного забезпечення військових, так і з точки зору дотримання прав людини під час ведення бойових дій.
Варто зазначити, що для проведення ефективного розслідування цих злочинів має бути доступ до територій, що на сьогодні є непідконтрольні українському уряду.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Чи відповідатиме Росія за шкоду, заподіяну довкіллю України? З пошуком відповіді на це питання партнер...
01 Липня 2022
За ініціативою Міжпартійної делегації ПАРЄ 29 червня відбулася зустріч з представниками та представницями коаліції неурядових...
30 Червня 2022
Заява Лариси Денисенко, Олександри Матвійчук та Олександра Павліченка. 31 травня 2022 року Верховна Рада України...
28 Червня 2022
Партнер УГСПЛ по ініціативі “Трибунал для Путіна” МБО “Екологія-Право-Людина” випустив аналітичний документ з основними дороговказами та законодавчими основами...
25 Червня 2022