Публікація

Іловайськ, чотири роки після трагедії. Агресор має понести відповідальність

29 серпня 2014 року російські військові, які вторглись на українську землю зі зброєю, розстрілювали колони українських військових, що виходили з “котла” через коридор згідно домовленостей сторін.

Цього тижня, через 4 роки після подій під Іловайськом, Генеральна прокуратура України оприлюднила інформацію про результати розслідування подій, які мали місце у серпні 2014 року, зазначивши причини, що призвели до трагічних наслідків. У офіційних даних вказано, що тоді загинули 366 українських воїнів, 429 – отримали поранення, 300 – потрапили у полон. Було також завдано значних матеріальних втрат збройним силам України на суму майже 300 млн гривень.

Втім, на жаль, оприлюднені результати не дають відповіді на багато питань щодо визначення та притягнення до відповідальності винних осіб, питання звільнення осіб, які понад 4 роки перебувають фактично у статусі військовополонених на непідконтрольних Україні територіях Донецької та Луганської областей.

Центр документування Української Гельсінської спілки з прав людини збирає та документує свідчення про участь Збройних сил Російської Федерації у збройному конфлікті на сході України, і безпосередньо у бойових діях під Іловайськом. Понад 70 свідчень, які пов’язані саме з подіями в Іловайську, вказують на основну причину цієї трагедії – фактор безпосереднього збройного вторгнення російських Збройних сил, які обстрілювали на українській території українські Збройні сили та добровольчі батальйони.

Дуже важливо домогтися притягнення до відповідальності винних, вжити заходів щодо недопущення повторення трагічних подій під Іловайськом як з точки зору боєготовності ЗСУ, інформаційного забезпечення військових, так і з точки зору дотримання прав людини під час ведення бойових дій.

Варто зазначити, що для проведення ефективного розслідування цих злочинів має бути доступ до територій, що на сьогодні  є непідконтрольні українському уряду.

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Підписати заяву

Прізвище та ім’я

E-mail

Назва організації

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Заява Лариси Денисенко, Олександри Матвійчук та Олександра Павліченка щодо звільнення Денісової та висунення кандидатури Лубінця на посаду Омбудсмана

Заява Лариси Денисенко, Олександри Матвійчук та Олександра Павліченка.  31 травня 2022 року Верховна Рада України...

28 Червня 2022

Планування післявоєнного відновлення довкілля. Партнер УГСПЛ по Ініціативі “Трибунал для Путіна” — ЕПЛ випустив аналітичну записку

Партнер УГСПЛ по ініціативі “Трибунал для Путіна” МБО “Екологія-Право-Людина”  випустив аналітичний документ з основними дороговказами та законодавчими основами...

25 Червня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: