Публікація

Громадські організації закликають об’єднуватися для захисту свободи мирних зібрань

Забезпечення прав та свобод людини і громадянина є основною функцією держави. На жаль, сьогодні українська держава не лише не гарантує право на мирні зібрання, але й є головним його порушником.

Ми занепокоєні ворожістю українських судів до цієї форми функціонування громадянського суспільства та тотальною практикою заборони мирних зібрань.

За 2011 рік влада через суди намагалася заборонити 211 мирних зібрань, у майже 90% їй це вдалося. У 2012 ця тенденція продовжує тільки зростати.

Нас турбує зростання непропорційного втручання правоохоронних органів та органів місцевого самоврядування з кожною мирною акцією.

Ховаючись від громадського невдоволення, влада унеможливлює протестні наметові табори, бо вважає намети малими архітектурними формами; спецпідрозділи розганяють демонстрантів завдаючи їм фізичної та матеріальної шкоди; правоохоронні органи чинять тиск на громадських активістів регулярними викликами до відділків.

Ми схвильовані використанням підзаконних нормативних актів для обмеження одного із фундаментальних свобод людини.

Обурливим виглядає той факт, що на двадцять другому році незалежності наша держава, обмежуючи свободу громадян на мирні зібрання, використовує законодавство СРСР та свавільно тлумачить Конституцію України.

Розпочинає роботу нове скликання Верховної Ради України. Ми підготуємо громадські пропозиції до законодавства про захист мирних зібрань і будемо вимагати від депутатів їх ухвалення. Розуміючи, що проблема не вичерпується тільки законодавством, ми будемо запроваджувати освітні програми, здійснювати моніторинг реалізації свободи мирних зібрань та надавати правову домогу організаторам та учасникам.

Для досягнення цих цілей Українська Гельсінська спілка з прав людини, Центр політико-правових реформ, Центр Громадянських Свобод, Центр інформації про права людини, Харківська Правозахисна Група та Український незалежний центр політичних досліджень ініціювали створення Партнерства «За свободу мирних зібрань».

Розуміючи, що захист наших прав залежить від нашої рішучості та єдності, ми закликаємо наших колег об’єднати спільні зусилля задля захисту учасників мирних зібрань та для створення правових гарантій забезпечення свободи мирних зібрань!

Аркадій Бущенко, Українська Гельсінська спілка з прав людини

Євген Захаров, Харківська правозахисна спілка

Роман Куйбіда, Центр політико-правових реформ

Олександра Матвійчук, Центр Громадянських Свобод

Тетяна Печончик, Центр інформації про права людини

Максим Лациба, Український незалежний центр політичних досліджень

Більше інформації про Партнерство можна дізнатися за телефоном: 097 744 19 41 або за цією електронною поштою: anastasiya02sh@gmail.com. Контактна особа Анастасія Шимчук

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: