Публікація

Як переселенцям оформити субсидію?

Новий опалювальний сезон в Україні очікують з острахом. Люди вже готуються платити за комунальні послуги в декілька разів більше, ніж раніше. Аби квитанції не вдарили боляче по гаманцях соціально незахищених верств населення, держава пропонує оформлювати субсидії. Нагадаємо, що переселенці теж мають право звернутися до органів соціального захисту з цього приводу.

48756

Обов’язкова умова – договір оренди

Більша частина внутрішньо переміщених осіб від 1 травня 2015-го року має право на отримання субсидії, як особи, які не зареєстровані, але фактично проживають у житловому приміщенні, на підставі договору оренди житла.

Втім деякі вимушені переселенці не користуються цим правом через необізнаність та відсутність можливості самостійно скласти головну умову для отримання зазначеної субсидії – договір оренди житлового приміщення. Проблема найчастіше полягає з тим, щоб правильно обумовити питання, які стосуються орендної плати, а також необхідності подальшого (можливого) оподаткування подібних (отриманих) платежів в рахунок орендної плати з боку орендодавця – власника житла. Це проблемне питання можна вирішити, зазначивши вірні умови в договорі оренди.

Громадська приймальня УГСПЛ у м. Суми допомагає переселенцям оформити договори оренди в регіоні. Як зазначають юристи приймальні, спеціально був розроблений бланк договору, нескладний для заповнення та який не треба завіряти у нотаріуса (те, чого так бояться власники житла та їхні орендарі).

Успішний досвід Сум

На виїзних консультуваннях, зустрічах із переселенцями, на особистому прийомі з будь-якого питання, юристи приймальні УГСПЛ у Сумах завжди питають, чи оформлена у людей субсидія, адже про право на це знають не всі. Договори оренди розлітаються «як гарячі пиріжки», коли переселенці дізнаються про таку можливість. З інших областей України також надходять прохання вислати вдалий зразок договору.

13227075_240459836326343_3675629128479780332_n

Крім того, відзначимо, що поточного року процедуру оформлення субсидії було значно спрощено й удосконалено. Тепер для цього потрібні лише три документи: заява на оформлення субсидії, договір оренди та декларація про доходи. Крім того, змінився термін дії субсидії – нині він складає дванадцять місяців, а не опалювальний сезон, як це було раніше. Автоматично субсидія нараховується на наступний рік.

Один з успішних прикладів – історія родини переселенки Вікторії Ч., яка звернулася до приймальні весною з питанням можливості оформлення субсидії. Жінка отримала консультацію та роз’яснення стосовно діючого законодавство. Юристи запропонували їй оформити договір оренди житла. Після згоди власника житла та заповнення договору оренди, пані Вікторія подала документи на оформлення субсидії до органу соцзахисту. Довелося чекати близько двох місяців, але на днях жінці повідомили, що вона отримає субсидію та зможе економити на оплаті комунальних послуг. З доброю новиною та словами подяки вона зателефонувала до громадської приймальні.

Коли краще оформлювати субсидію?

Оформити субсидію можна не лише напередодні опалювального сезону, але й після того, як опалення вимкнули. До того ж при оформленні компенсації навесні або влітку є вагомі переваги.

По-перше, за нових умов субсидія призначається громадянам на рік. З початком нового опалювального сезону оновлення субсидії відбудеться автоматично. Піку звернення за субсидіями досягають саме на початок опалювального сезону, тому доведеться витримувати черги в органах соціального захисту.

По-друге, якщо вчасно платити за житлово-комунальні послуги, а також повідомляти працівникам органів соціального захисту про всі істотні зміни в сім’ї протягом року, то в наступному році субсидія на новий термін буде призначена без звернення громадянина.

Громадська приймальна в м. Суми надає безоплатну правову допомогу за адресою: вул. Бєлінського, 2, оф.4, у вівторок, середу, четвер з 10:00 до 16:00 – без попереднього запису, а в понеділок та п’ятницю ведеться прийом за записом, тел.:  +38 (095) 3549888.

Підготувала Наталія Єсіна, помічник координатора УГСПЛ у м. Суми

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: