Публікація

“Ресурсний центр допомоги вимушеним переселенцям”: місце, де допомагають разом

Поширені запитання

Хто такі “вимушені переселенці”?

Вимушені переселенці (або ж, юридично точніше, “внутрішньо переміщені особи”) у сьогоднішній Україні це — люди, які вимушено залишили місце проживання внаслідок окупації Автономної Республіки Крим та м. Севастополя або дій проросійських збройних угруповань та воєнних дій на території частини Донецької та Луганської областей. Іноді засоби масової інформації та окремі політичні діячі або чиновники називають цих людей “біженцями”, однак юридично це — невірно: біженці — це ті, хто змушений шукати притулку поза межами своєї батьківщини. Тож ми використовуємо словосполучення “вимушені переселенці”.

Що таке Ресурсний центр допомоги вимушеним переселенцям?

Ресурсний центр допомоги вимушеним переселенцям (далі – Ресурсний центр) – це спільний проект громадських ініціатив, які опікуються допомогою внутрішньо переміщеним особам, і Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. МетоюРесурсного центру є координація зусиль його учасників, спрямованих на недопущення порушень прав і свобод вимушених переселенців, а також тих, хто продовжують проживати на тимчасово окупованій території та території, підконтрольній проросійським збройним угрупованням.

Що робить Ресурсний центр допомоги вимушеним переселенцям?

· налагоджує та покращує зв’язки між різними ініціативами та організаціями, що надають підтримку вимушеним переселенцям – для кращої координації зусиль та досягнення більшого спільного ефекту; перерозподіляє запити на допомогу вимушеним переселенцям поміж організаціями-учасницями Ресурсного Центру;

· збирає гуманітарну допомогу, аналізує потреби, координує надання допомоги (за наявності: предмети першої необхідності, одяг, продуктові набори, побутова хімія, ліки тощо);

· надає юридичні консультації та правову допомогу для вимушених переселенців;

· надає консультації з працевлаштування та тимчасового розселення;

· бере участь у підготовці нормативно-правової та аналітичної бази для розробки і впровадження довгострокових стратегій допомоги вимушеним переселенцям та їх інтеграції;

· розробляє адвокаційні кампанії і, в тому числі, намагається сприяти конструктивному поєднанню зусиль громадянського суспільства та органів державної влади, для захисту прав та вирішення проблем вимушених переселенців, а також тих, хто залишається на окупованих і небезпечних територіях.

Коли ви звертаєтесь за допомогою до Ресурсного центру, це звернення отримують всі організації, що входять до Ресурсного центру. Це дає змогу надати допомогу спільними зусиллями.

Які організації беруть участь у діяльності Ресурсного центру допомоги вимушеним переселенцям?

Центр було створено у вересні 2014 р. Натепер (грудень 2014 р.) Центр об’єднує вже 10 організацій та ініціатив: Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, громадську ініціативу “Крим-СОС”, Проект “Без кордонів” ГО “Центр Соціальна Дія”/ініціативу “Дім друзів”, ГО “Центр громадянської просвіти “Альменда”, громадську ініціативу “Центр зайнятості вільних людей”, ВБФ “Право на захист”, БФ “Рокада”, громадську ініціативу “Кримська діаспора”, громадську ініціативу “Аптечка для біженців”, ГО “Центр громадянських свобод”.

Ресурсний центр співпрацює з громадською ініціативою «Восток SOS», а також з організаціями та групами у різних регіонах України.

Авторитет та досвід кожної з організацій-учасниць – це гарантія того, що Ресурсний центр робить та буде робити все можливе для допомоги вимушеним переселенцям.

Як можна скористатися послугами Ресурсного центру допомоги вимушеним переселенцям?

З будь-якого регіону України:

Для того, щоб звернутися до Ресурсного центру за допомогою, треба зв’язатися з нами за телефоном гарячої лініі, електронною поштою або за допомогою соцмереж, та повідомити максимально чітко про те, в якому регіоні та якого типу допомога потрібна (гуманітарна, юридична, тощо). Ваш запит буде зареєстровано, і Ресурсний центр намагатиметься якнайшвидше відреагувати на запит і зробити все можливе для того, щоб допомогти.

З Києва:

Якщо ви перебуваєте у Києві, крім запиту телефоном/поштою та ін., ви також можете самостійно прийти на склад Ресурсного центру в дні видачі гуманітарної допомоги: вівторок, четвер, субота з 14:00 до 18:00 за адресою: бульвар Лесі Українки, 3, кв. 49 (2 підїзд) – див. карту тут.

Як можна допомогти переселенцям через Ресурсний центр?

Ресурсний центр – це посередник між тими, хто потребує допомоги та тими, хто готовий її надати. Без громадської допомоги ми не впораємось!

Переселенцям можна допомагати:

· Речами: нам постійно дуже потрібні: взуття та одяг по сезону (дитячий, жіночий і чоловічий, всіх розмірів) – може не новий, але – це важливо! – випраний та цілий, побутова хімія, засоби гігієни, постільна білизна, ковдри, рушники, посуд, дитячі іграшки, книги, канцтовари, памперси (і дитячі, і дорослі, всіх розмірів), продукти тривалого зберігання (крупи і бакалійні продукти, овочеві та ін. консерви, чай, кава; фрукти й овочі – з тих, що можуть довго зберігатися поза холодильником), дитяче харчування, базові ліки (від застуди і под.).

Все це ми з вдячністю приймемо на складі гуманітарної допомоги за адресою: Київ, бульвар Лесі Українки, 3, кв. 49 (2 під’їзд) – щодня по буднях з 9:00 до 19:00, в суботу з 10:00 до 18:00 (див. карту тут)

Ви також можете переслати речі для Ресурсного центру «Новою поштою»: відділення № 20 м.Києва, Назарова Олександра Іллівна, +38 097 238 63 86

Ви також можете замовити необхідні речі в інтернет-магазинах з доставкою на адресу Ресурсного центру або місця проживання тих, хто потребують допомоги.

Ми з радістю відповімо на ваші запитання щодо гуманітарної допомоги! Пишіть або дзвоніть нам!

· Благодійними пожертвами: для збору благодійних пожертв нами було відкрито спеціальний рахунок в БФ «Рокада» – однієї з організацій, що входять до Ресурсного центру. Ми будемо вдячні за вашу допомогу в будь-якому розмірі, як одноразову, так і системну. Всі рішення щодо витрачання отриманих грошей приймаються Наглядовою радою Ресурсного центру, куди входять представники/ниці всіх організацій та ініціатив, а звітність щодо надходжень та витрат публікується у відкритому доступі.

Реквізити благодійних рахунків Ресурсного центру:

У гривнях:
Благодійний фонд “РОКАДА”
Фактична адреса: 03065 м.Київ, вул. Василя Чумака, буд.7, а/с108
Юридична адреса: 03190 м.Київ, вул. Вільгельма Піка, буд. 18/59, кв.27,
МФО 380805 ЄДРПОУ 26346977 Розрахунковий рахунок 26008461564
Банк: АТ “РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ” У М.КИЄВІ
Призначення платежу: Благодійний внесок для допомоги внутрішньо переміщеним особам (будь ласка, не забувайте вказати саме таке призначення платежу – в іншому випадку, Ресурсний центр не зможе дізнатися про ваш внесок і не зможе використовувати його на потреби вимушених переселенців)

У євро:
Благодійний фонд “РОКАДА”
Фактична адреса: 03065 м.Київ, вул. Василя Чумака, буд.7, а/с108
Юридична адреса: 03190 м.Київ, вул. Вільгельма Піка, буд. 18/59, кв.27,
МФО 380805 ЄДРПОУ 26346977 Розрахунковий рахунок 26006153368
Банк: АТ “РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ” У М.КИЄВІ
Призначення платежу: Благодійний внесок для допомоги внутрішньо переміщеним особам (будь ласка, не забувайте вказати саме таке призначення платежу – в іншому випадку, Ресурсний центр не зможе дізнатися про ваш внесок і не зможе використовувати його на потреби вимушених переселенців)

Якщо для вас більш зручними є інші форми перерахування благодійних внесків – зв’яжіться з нами, і ми обговоримо, як це зробити.

· Волонтерською допомогою:

Стати волонтером/кою Ресурсного центру можна як у Києві, так і дистанційно – з іншого регіону або країни; допомога потрібна в найрізноманітніших сферах, від чергувань на гарячій лінії або сортування гуманітарної допомоги – до розповсюдження інформації у соцмережах та перекладів різними мовами. Якщо ви маєте змогу та бажання присвятити частину вашого часу для допомоги вимушеним переселенцям – заповніть, будь ласка, анкету волонтера Ресурсного центру: http://goo.gl/Au7CVN

Якщо ви маєте інші пропозиції щодо допомоги Ресурсному центру – звертайтеся, ми з радістю обговоримо!

Як зв’язатися з Ресурсним центром?

Гаряча лінія:
+38 095 377 70 14 (МТС),
+38 068 985 18 00 (Київстар),
+38 093 164 78 85 (Life).
+38 044 364 37 34 (міський).
Дзвінки приймаються по буднях, з 9:00 до 19:00, у суботу – з 10:00 до 18:00.
Пропущені дзвінки записуються, і оператори передзвонюють на них.

e-mail: [email protected]

FB: https: facebook.com/pereselentsam

VK: https: vk.com/public81698473

Адреса складу гуманітарної допомоги: Київ, бульвар Лесі Українки, 3, кв. 49 (2 під’їзд) ­­­- див. карту тут.

Якщо ви хочете надіслати нам гуманітарну допомогу «Новою поштою»: відділення № 20 м. Києва, Назарова Олександра Іллівна, +38 097 238 63 86

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: