Вищий господарський суд не визнав право на мовлення 5 каналу - Українська Гельсінська спілка з прав людини
Повернутись назад

Вищий господарський суд не визнав право на мовлення 5 каналу

Вищий господарський суд скасував постанову суду про правомірність використання 48 каналу мовлення. Фактично, 5 канал позбавлено права на мовлення.

У розмові з кореспондентом ІМІ представники юридичного відділу ТРК „Експрес-Інформ” повідомили, що наразі вони аналізують ухвалу, але рішення щодо подальших дій ще не винесено. Нагадаємо, що конфлікт між 5 каналом та ТБ Табачук виник тоді, коли Вадим Табачук заявив претензію на 48 канал мовлення у суді. Юрист-консульт ТРК Ірина Пода, присутня на мітингу, організованому „Комітетом громадян на підтримку 5 каналу та свободи слова в Україні” зазначила, що суди першої та другої інстанцій 5 канал виграв. Було доведено, що „Експрес-інформ” має право використовувати 48 канал. Але у ході останнього розгляду справи, що відбувався 25 лютого, Вищий господарський суд виніс постанову про повернення справи за позовом ТБ Табачук до 5 каналу на повторний розгляд до суду першої інстанції.

1 березня „Комітет громадян на підтримку 5 каналу і свободи слова в Україні” організував мітинг на підтримку 5 каналу під мурами Вищого господарського суду. Активісти зібралися для того, щоб підтримати канал, новини якого вважають найправдивішими та найоб’єктивнішими в Україні. У листівці, розповсюджуваній активістами, канал названо „народним”, а тим, хто жодного разу не бачив його передач, рекомендовано знайти його в телепрограмі та подивитися.

Загалом, під брамою зібралося приблизно 40 чоловік, що скандували: „Руки геть від п’ятого каналу!” та „Хочемо правдивих новин!”

Не зважаючи на заздалегідь розповсюджений прес-реліз, представників телебачення, радіо та друкованих ЗМІ було надто мало для того, щоб акція набула розголосу.

Представник новоствореного громадського комітету, який зібрав на захист улюбленого каналу людей, Тарас Шамайда повідомив кореспонденту ІМІ, що організація поки не має чіткої структури, але вже зареєстрована. Він зазначив, що сьогодні до стін Вищого господарського суду прийшли представники молодіжних організацій, а також студенти Києво-Могилянської академії, КПІ та інших навчальних закладів.

Він додав, що комітет планує провести акції на захист свободи слова і в регіонах. „Скоріш за все, першим кроком у боротьбі за свободу слова буде виставлення пікетів, де збиратимуться підписи на підтримку 5 каналу, „Радіо „Свободи” та „Сільських вістей”, – зазначив Тарас Шамайда. Говорячи про майбутні дії на підтримку 5 каналу пан Шамайда зазначив, що не хоче розкривати усіх планів, оскільки „це не буде цікаво”.

Натомість голова районної організації партії „Собор” Олександр Антонець висловив конструктивну думку, що якщо одного дня 5 канал зникне з ефіру, негайно, о 18.00 треба буде вийти на майдан Незалежності і мітингувати там.

Інститут Масової Інформації