У Росії дозволили проституцію - Українська Гельсінська спілка з прав людини
Повернутись назад

У Росії дозволили проституцію

Депутати Держдуми відхилили закон, що передбачає кримінальну відповідальність за заняття проституцією. Законопроект підтримали 78 депутатів, і він не пройшов, тому що для прийняття потрібно 226.

 А саме 226 депутатів, не віддавши свій голос за закон, висловилися проти нього. І, в такий спосіб, підтримали найдавнішу професію у світі. Ініціатива саджати повій у в’язницю надійшла знизу – із Сахалінського парламенту. Сахалінські законодавці пропонували визначити проституцію як “вступ особи будь-якої статі в полові стосунки або інші діі сексуального характеру поза шлюбом з метою одержання винагороди”.

Тобто, якщо дружина з легким характером відправилася на побачення з коханцем і перед половими зносинами коханець подарував їй букет квітів, це можна розглядати як винагорода, і виходить, що місце невірної за ґратами.

Державна Дума продемонструвала сьогодні неймовірну освіченість. Вона виявилася навіть прогресивніше ніж турецький парламент. Парламент Туреччини хотів кримінально карати за подружню зраду, але Євросоюз сплеснув руками, і парламент Туреччини зрозумів, що з таким шаріатом турков не пустять у Євросоюз. І пообіцяв цю норму не вводити. Державна Дума Російської Федерації, незважаючи на те, що Євросоюз Росії навіть не світить, відхилила сахалінський законопроект. Після цього хтось ще буде говорити, що Росія знову рухається по своєму особливому шляху, не розбираючи дороги? Це мерзенний наклеп. Росія – дійсна західна країна. Вона не хоче саджати повій. І в Росії є не тільки сахалінські депутати.

У Росії є мер Воркути Ігор Шпектор, який пропонував три роки тому узаконити у своєму місті публічні будинки. У Росії є депутати, що і сьогодні пропонують легалізувати проституцію і змусити повій платити податки в бюджет. Ці депутати – наприклад, видатний ліберал-демократ Олексій Мітрофанов – затверджують, що легалізація проституції не тільки дозволить знизити рівень злочинності і міліцейської корупції, але, навіть, приведе до спаду епідемії СНІДу й інших захворювань. Але Дума поки що не прислухається до таких продвинутих думок.

Відношення до легалізації або, навпаки, повній забороні проституції, звичайно трактується як моральна проблема. Вважається, що це один з індикаторів розвиненості цивільної свідомості, суспільної толерантності і тому подібного. Однак, у кулуарах Думи обговорювали іншу версію того, що сталося. Говорять, сахалінські депутати, під впливом міліцейського начальства, вирішили посилити покарання за проституцію, щоб збільшити міліцейські побори. Адміністративний штраф, який очікує повію, – кара недостатньо страшна, і відкупитися від неї можна за допомогою менших грошей, ніж від кримінальної статті. Отож – даєш кримінальну статтю!

Державна Дума розсудила інакше. Можливо, в неї на заваді постала міжнародна конвенція, підписана Росією, яка передбачає кримінальне покарання лише за організацію і за схилення до занять проституцією. Про конвенції законодавцям нагадав  замголови комітету з цивільного, кримінального, арбітражного та процесуального законодавства Петро Шеліщ. 

Можливо, парламентарі взяли калькулятор і підрахували, що щоденні відсотки, які відраховуються повіями міліцейському „дахові”, в сумі виявляються більш значними, ніж передбачувані хабарі за звільнення від кримінального покарання. А, можливо, результат справи вирішив екс-губернатор Краснодарського краю батько Кондрат, що в серцях заволав: “Ну треба ж десь на шматок хліба заробляти дітям, молодим!”

РУПОР за матеріалами сайту www.urka.ru