Міжнародна організація Артикль 19 розробила рекомендації щодо закону про Національну Раду з питань телебачення та радіомовлення - Українська Гельсінська спілка з прав людини
Повернутись назад

Міжнародна організація Артикль 19 розробила рекомендації щодо закону про Національну Раду з питань телебачення та радіомовлення

АРТИКЛЬ 19 провів детальний аналіз нової редакції Закону України “Про Національну раду України з питань телебачення та радіомовлення”.

Нова редакція Закону відповідає багатьом міжнародним стандартам регулювання телерадіомовлення. Однак, ефект від позитивних положень послаблюється тим фактом, що Президент зберігає абсолютне право на призначення половини членів Національної Ради.

Українські законодавці пропонують внесення змін до Закону України 1997 року “Про Національну раду України з питань телебачення та радіомовлення”. Нова редакція Закону, в цілому, відповідає міжнародним стандартам, зокрема у тій частині, що стосується процедури призначення членів Національної Ради Верховною Радою України.

Найбільш серйозною проблемою запропонованих змін є необмежені повноваження Президента щодо призначення половини складу Національної ради (ці повноваження гарантує стаття 106 (13) Конституції України. Нова редакція Закону обмежує повноваження Президента звільняти членів Національної ради на свій розсуд. Однак, ми рекомендуємо вписати в Закон більш серйозні обмеження повноважень Президента. В перспективі, ми рекомендуємо внести поправку в Конституцію по вилученню вищезгаданого положення.

АРТИКЛЬ 12 закликає українську владу якомога ефективніше використати підготовлений аналіз нової редакції Закону для того, щоб привести Закон у повну відповідність міжнародним стандартам. Рекомендації для подальшого удосконалення Закону включають наступне:

· Чітка і відкрита заява про незалежність Національної ради повинна бути додана до Закону;

· Необхідно переглянути процедуру фінансування Національної ради, щоб захистити її від політичного втручання.

Ми також закликаємо владу взяти на себе зобов’язання по перегляду інших законів, що стосуються мовлення, з тим, щоб привести їх у відповідність до міжнародних стандартів.

Аналіз проведений АРТИКЛЕМ 19 можна знайти на Інтернет-сайті організації www.article19.org.

Для подальшої інформації контактуйте з Тобі Менделом, АРТИКЛЬ 19, тел.: +1 902 431-3688, email: [email protected] чи з Федерікою Пріною, АРТИКЛЬ 19, тел.: +44 20 7239-1186, email: [email protected].

Секретаріат Ради українських правозахисних організацій