Публікація

Річний звіт ГО “Південь” за 2014 рік

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ “ПІВДЕНЬ”

ГО “Південь” (попередня назва Херсонська міська Асоціація журналістів “Південь”, перереєстрація відбулася згідно законодавства України у червні 2014 року) створена для діяльності в інтересах українського суспільства в цілому. Мета Організації – сприяння дотриманню та захист прав людини і основоположних свобод, сприяння становленню в Україні відкритого діалогу в суспільстві про права людини, утвердження загальнолюдських цінностей та верховенства права, розуміння людської гідності як найвищої цінності,  розвитку документального кіно, розвитку правопросвітницької діяльності в Україні, а також опанування та розповсюдження спеціальних знань у галузі прав людини, правозахисту, журналістики, документального кіно, медіапросвіти, соціології, політології, та ін.

РІЧНИЙ ЗВІТ  

2014  

Про організацію

Поштова адреса ГО “Південь”: вул. Фрунзе, 2, офіс 24, м. Херсон, Україна, 73000

Телефони: (0552) 26-50-39; +38 (067) 551 68 27; +38 (050) 396 61 79.
Електронна пошта: [email protected]

Громадська організація “Південь” –  неприбуткова громадська організація, зареєстрована 17 липня 1998 року. У червні 2014 року відбулася перереєстрація організації згідно законодавства України  (попередня назва – Херсонська міська Асоціація журналістів “Південь”.

На даний час членами ГО “Південь” є  17 людей.

 

Керівні органи: загальні збори, правління, голова правління, виконавчий директор, ревізійна комісія, наглядова рада.

 

Управління поточною діяльністю здійснюють голова правління та виконавчий директор:

голова правління  – Світлана Смаль,

виконавчий директор – Денис Костюнін.

Джерела фінансування

Кошти та майно організації формуються за рахунок грантів та пожертв від юридичних та фізичних осіб, майна та коштів, подарованих ГО “Південь” громадянами та організаціями (спонсорами).

 

Матеріальні ресурси

ГО “Південь” орендує офіс у центрі міста Херсона, має меблі, офісну техніку. Також організація орендує офіс у Києві, де відбувається ґрунтовне планування та реалізація ключових етапів Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

Медіа-ресурси

1.      Щотижнева газета “Вгору” (виходить накладом 16 тисяч примірників, формат А-3, поширюється в Херсоні та області).

2.      Веб-сайт газети “Вгору” www.vgoru.org.

3.      Веб-сайт  Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA www.docudays.org.ua

 

Персонал та волонтери

На постійній основі в організації працює 9 осіб.

Для реалізації проектів додатково залучено – 21 особа.

Постійних волонтерів –15 .

У проектах ГО “Південь” також беруть участь фахівці 48 партнерських НУО.

Річний бюджет

У 2014 році ГО “Південь” залучила 4 612 776 гривень. Програмні витрати – 11 498 690 гривень.

Проекти та програми ГО “Південь” у 2014 році

11-й Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UА.

Організатори 11-го Міжнародного фестивалю  документального кіно про права людини Docudays UА: Українська Гельсінська спілка з прав людини, Громадська організація “Південь”, Херсонський обласний Фонд милосердя та здоров’я, Громадська організація «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв» (Харків).

З 21 по  28 березня 2014 р. в Києві у Будинку кіно (вул. Саксаганського, 6), у кінотеатрі «Кінопанорама» (вул. Шота Руставелі, 19) й кінотеатрі «Київ» (вул. Велика Васильківська) пройшов 11-й Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UА www.docudays.org.ua.

Його тема – «Ідеорупція». Це – корупція, що давно набула ознак ідеології, яка з роками стійко закріпилась в українській ментальності. Цьогорічною темою ми осягнули масштаби корупції в Україні та світі, показали, як солідарність звичайних людей може протистояти ідеорупції.

На 11-му Docudays UA були представлені 72 стрічки (37 із них – конкурсні) із 32-х країн світу: Швеція, Австралія, Австрія, Бельгія, Болгарія, Великa Британія, Данія, Естонія, Єгипет, Ізраїль, Іран, Іспанія, Італія, Канадa, Ліван, Литва, Нідерланди, Німеччинa, Норвегія, ОАЕ, Польщa, Росія, Румунія, Сербія, США, Чехія, Чилі, Фінляндія, Франція, Хорватія, Швейцарія та Україна.

Після перегляду фільмів відбулися дискусії та обговорення за участю їх авторів і героїв, правозахисників, представників громадських організацій, діячів культури, журналістів тощо.

У заходах фестивалю взяли участь більше, ніж 803 українських учасника (у 2013 році – 505): правозахисники, експерти з прав людини, лідери молодіжних НДО, партнери фестивалю в регіонах України, громадські активісти, журналісти тощо. Майстер-класи ведучих режисерів з різних країн відвідали 480 учасників (у 2013 році – 138). Попри сумніви, дезінформацію та навіть острах до Києва прилетіло 63 іноземних гостя: режисери, продюсери, експерти, правозахисники тощо (у 2013 році – 49).

У 2014 році події фестивалю у Києві відвідали та взяли в них участь 38 тисяч 200 людей.

(У 2013 – 32 680).

 

Під час Docudays UА-2014, за участю десятків правозахисних організацій України й зарубіжжя, зокрема відбулися:

– 7 правозахисних кампаній (“Проти ідеорупції”; кампанія на захист українських правозахисників і журналістів , які стали жертвами незаконних дій міліції, прокуратури, судів;  кампанія “За свободу мирних зібрань”; кампанія “За без’ядерну Україну”; кампанія “За вільний доступ до інформації”; кампанія «Люстрація»; кампанія “За права шахтарів”);

– 9 конференцій, “круглих столів”, майстер-класів за участю провідних експертів з захисту прав людини (зокрема міжнародна конференція “Документальні фільми як інструмент медіапросвіти з прав людини”; “круглий стіл” “Українськи шахтарі під землею та на землі: право на гідне життя”; майстер-клас “Євромайдан SOS: десять кроків для побудови горизонтальної правозахисної ініціативи”);

– 5 спецподій (зокрема “Роль громадських ініціатив і територіальних громад у забезпеченні правопорядку”: презентація крос-медійної платформи “Українські шерифи” режисера Романа Бондарчука, досвід створення громадських варт під час Євромайдану, дискусія “Децентралізація діяльності із забезпечення правопорядку в рамках реформи МВС”; “Крим, до й після 16 березня: свідчення очевидців”);

– 4 панельні дискусії, форум-театри, перфоменси (зокрема дискусія “Процедура та критерії люстрації в Україні”;  форум-театр “Як захиститися від ідеорупції”);

– 2 фотопроекти: “Фото 51: чи прописана корупція в ДНК Росії?”, автор – американський фотограф Міхаіл Фрідман та “Обличчя свободи. Майдан”, автор відомий український фотограф Ігор Гайдай;

– 1 анонсуюча прес-конференція, 1 брифінг за участю членів журі конкурсів Docudays UA;

– тижневий DOCU/КЛАС: серія авторських майстер-класів, лекцій та презентацй найцікавіших документалістів України та світу. Ми запропонували насичену програму з дванадцяти майстер-класів про найрізноманітшніші аспекти документалістики – від операторської майстерності до просування фільмів на кінофестивалях. Окремий фокус цьогорічного DOCU/CLASS – фотодокументалістика та перехід від окремих кадрів до рухомого зображення. Це дозволило розширити традиційну кіно-аудиторію заходу й запросити на унікальне навчання фотографів. У списку лекторів виконавчий директор канадського фестиваль Hot Docs Кріс МакДональд, продюсерка фільму “Ходорковський” Сімона Бауман, іронічний сербський документаліст Борис Мітіч, фотографи Ігор Гайдай та Міхаіл Фрідман і багато інших;

– також упродовж фестивального тижня працювала “Жива бібліотека”: “книжками” стали люди, у відношення яких у суспільстві існують певні упередження, люди, які стають жертвами дискримінації, соціальної ізоляції та насильства; відбулося багато інших правопросвітніх заходів, презентацій, зустрічей.

 

Про події 11-го фестивалю Docudays UА в Києві вийшло 142 публікації в друкованих та онлайн виданнях, 26 телесюжетів, 8 виходів у радіоефірі.

Із 15 по 28 березня 20-секундні рекламні відеоролики транслювались на телеканалі «Громадське телебачення» (32 виходи).

Також у цей період «Громадське телебачення» анонсувала події фестивалю у щоденних ефірах із гостями та організаторами Фестивалю.

Цього року фестиваль завоював особливу увагу інтернет-аудиторії: за період лютого-квітня 2014 р. кількість підписників на сторінку фестивалю у Facebook зросла більш, як удвічі, – із до 2100 до 4700. Фестивальні події отримали велику кількість поширень у соціальних медіа, а заходи фестивалю щодня транслювались через онлайн-стрімініг.

 

Активна участь глядачів та гостей Docudays UA у дискусіях, обговоренні фільмів, у правопросвітніх заходах, правозахисних акціях показали актуальність й влучність обраної теми фестивалю  – ІДЕОРУПЦІЯ, якою ми зокрема прагнули осягнути маштаби корупції в Україні. Разом ми простежили зв’язки між причинами й наслідками корупційційних дій. Показали, як маніпулювання ідеями створює умови для корупції. І як солідарність може протистояти “ідеорупції”.

Путужна енергія солідарності цьогорічного фестивалю, у великій мірі обумовлена трагічними й героїчними подіями Майдану,  об”єднала наші серця в одне палаюче серце.

 

Кілька відгуків про Docudays UA- 2014 (більше за посиланням http://www.docudays.org.ua/2014/news/docu-info/docudaysua2014_thanks):

Улдіс Секуліс, продюсер (Латвія)

(лектор DOCU/КЛАС 11-го Docudays UA): “ Знову ж таки, все, що ви зробили для організації фестивалю – це фантастика. Можу тільки уявити, як важко душевно і фізично це було.

Я й багато інших відчули неймовірну пристрасть вашої аудиторії до потужної документалістики, демократії та миру. Одразу стає зрозуміло, чому так важливо було проводити фестиваль саме зараз, поряд із іншими соціальними і політичними заходами.

Дякую і зичу всім сил продовжувати цю надзвичайно важливу місію. Слава Україні!”.

Маріанна Каат, естонська режисерка, авторка фільму “Шахта №8”, член журі Docudays UA-2013 написала: “Я слежу за событиями Майдана и всячески болею за Украину. Надо сказать, что для меня Майдан не явился неожиданностью, так как именно благодаря Докудэйз UA я познакомилась с совершенно замечательными и, главное, свободными людьми, окунулась в необыкновенную созидательную энергию и увидела Украину, ее молодежь  и ее будущее в абсолютно новом свете. Думаю, что ваш фестиваль за 10 лет существования сделал немало для современной истории Украины. И это не высокопарные слова  (они мне вообще-то не свойственны), а то, что я действительно чувствую, думаю и предполагаю”.

Це справді так: впродовж 11 років через інструменти документального кіно, правопросвітні заходи Docudays UA долучє до відкритого діалогу про права людини сотні тисяч громадян України, сприяє утвердженню  розуміння людської гідності як найвищої цінності. Восени 2013-го ці сотні тисяч шанувальників фестивалю по всій Україні вийшли на вулиці, щоб захистити свої права і свободу, а гасло 10-го Docudays UA “Вибір – є!” стало гаслом Євромайдану!

 

Фоторепортаж з подій фестивалю можна подивитися на сайті Docudays UA web-site http://www.docudays.org.ua/gallery/

11-й Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA

Після завершення в Києві, з жовтня й до грудня включно, фестиваль вирушає в подорож Україною.

У 2014 році Мандрівний фестиваль зібрав 104 250 глядачів та учасникив у 245 містах, містечках та селищах 23 регіонів України та АР Крим. Кінофестиваль пройшов з 6 жовтня по 26 грудня у 16 кінотеатрах, 24 будинках культури, 54 вищих навчальних закладах (у тому числі в Інституті кримінально-виконавчої служби), 195 загальноосвітніх школах, 10 школах-інтернатах, 20 профтехучилищах (в тому числі Білоцерківському училищі професійної підготовки персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України, Хмельницькому училищі підвищення кваліфікації та перепідготовки персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України, Дніпродзержинському училищі професійної підготовки персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України), 9 технікумах, 20 коледжах (у тому числі Чернігівському юридичному коледжі державної пенітенціарної служби України), 4 академіях, 18 гімназіях, 30 ліцеях, 78 бібліотеках, 4 центрах соцслужб, 5 галереях, 7 музеях, 6 кафе, в 2 притулках для бездомних (Полтава, Чернігів), в 5 центрах професійно-технічної освіти, в навчально-виховному комплексі, в 4 Народних домах, в 26 культурно-громадських центрах, в 8 офісах громадських організацій, в 7 міськрадах, в Конференц-залі Єпархіального управління Української греко-католицької церкви (Чортків), в 3 Територіальних підрозділах Харківського прикордонного загону, в 2 військових частинах, в Харківському обласному військовому комісаріаті, в офісі ПАТ КБ «Приват Банк» м. Івано-Франківськ, в Дитячій телевізійній студії «Перший крок» (АР Крим, Євпаторія), в Прес-центрі Інформаційного агентства “Контекст Причорноморя” (Одеса) , в Полтавському обласному центрі естетичного виховання учнівської молоді, в Полтавській обласній організації Національної спілки письменників України, Полтавській філії Суспільної Служби України, Клініці дружньої до молоді, в Сумському обласному центрі з боротьби і профілактики ВІЛ/СНІД , в офісі СОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», в “Центрі естетичного виховання” управління освіти Шосткінської міської ради, в Закарпатському Академічному обласномуу театрі ляльок «Бавка», в Медіа – агентстві «Время» (Харків), в Прес-конференц залі стадіону “Металіст” (Харків), в Харківському інформаційному агентстві «STATUS QUO», в 2 відділах кримінально-виконавчої інспекції (Маріуполь, Луцьк), в Центральному апараті Державної пенітенціарної служби України (Київ), в 4 Управліннях Державної пенітенціарної служби України (Харків, Херсон, Кіровоград, Тернопіль), в 3 райвідділах внутрішніх справ (міста Чугуїв і Дрогобич, та у смт. Богородчани Івано-Франківської  області), у 42 виправних колоніях та 11 СІЗО.

Після показів фільмів організатори фестивалю в регіонах провели 1192 дискусії та обговорення (у 2013-му році – 824), 10 тренінгів, 8 лекцій, 13 «круглих столів», 18 семінарів, 7 майстер-класів, 6 «Живих бібліотек», 3 форум-театри, 12 фотовиставок, 5 тематичних виставок, 2 фотоконкурси тощо.

 

Під час Мандрівного фествалю документального кіно про права людини Docudays UA – 2014 організатори фестивалю в областях провели 26 прес-конференцій, 2 брифінги та  2 прес-тури у колонії для ув”язнених.

Про фестиваль написали  200 газет , 849 електронних видань, інформацію і передачі про фестиваль транслювали 17 радіостанцій , сюжети про події Мандрівного фестивалю показали 53 регіональні телевізійні компанії.

Всього 849 публікацій та ефірів (у 2013 році – 498).

 

Кількість глядачів Мандрівного фестивалю у 2014 році зменшилася у порівнянні з 2013 роком (тоді Мандрівний  Docudays UA зібрав 134 тисячі глядачів): через окупацію АР Крим і війну в Донецькій і Луганській областях нам не вдалося в цих місцевостях провести фестиваль у запланованих масштабах. У Криму в 2013-му році Мандрівний фестиваль пройшов у 24 містах і селищах у 47 локаціях, у 2014-му – у 20 містах і селищах у 33 локаціях, через що кількість глядачів відчутно зменшилася: у 2013-му фестиваль відвідали 5 090 осіб, у 2014-му – 3 734.

У Донецькій області в 2013-му році Мандрівний фестиваль пройшов у 15-ти містах і селищах у 27 локаціях, у 2014-му – у 5 містах і селищах у 12-ти локаціях. Кількість глядачів у 2013-му – 12 691, у 2014-му – 1 246.

У Луганській області в 2013 році фестиваль пройшов у 10-ти містах і селищах у 19 локаціях, у 2014 – у 2 містах і селищах у 2 локаціях. Кількість глядачів у 2013-му – 6 265, у 2014-му – 60.

Але в інших областях України популярність фестивалю зростає й кількість міст і селищ, де пройшов фестиваль, збільшилася порівняно з минулим роком на 14 населених пунктів.

Активна участь глядачів та гостей Docudays UA в дискусіях, обговореннях фільмів, в правоосвітніх заходах, правозахисних акціях, переважаюча більшість молоді серед учасників та глядачів фестивалю свідчать про те, що фестиваль досяг своєї мети – став майданчиком для діалогу небайдужих громадян України про майбутнє своєї країни, про права людини, про демократичні цінності, інструментом формування правової культури в Україні.

Завдяки фестивалю засуджені та співробітники  колоній і СІЗО більше дізнаються про права людини і налагоджують більш цивілізований діалог із суспільством у правовому полі.

Студенти навчальних закладів пенітенціарної служби України отримали можливість обговорити фестивальні фільми із правозахисниками, визначили проблеми, які існують в колоніях, і шляхи їх розв’язання. Таким чином, через Docudays UA ми сприяємо формуванню у майбутніх працівників колоній розуміння цінності людської гідності, поваги до прав людини, в тому числі й ув’язнених. Адже відомо, що саме в цій системі та в правоохоронних органах правозахисники констатують найбільше порушень у сфері прав людини.

Поширення інформації про події фестивалю через телеканали України, радіо, друковані та електронні ЗМІ, соціальні мережі привернуло увагу багатотисячної аудиторій до подій 11-го фестивалю Docudays UA. Що, в свою чергу, розширило діалог про права людини далеко за межі фестивалю.

За допомогою правдивих історій та інструментів Docudays UA ми допомогли тисячам громадян України зробити усвідомлений вибір на користь демократичних цінностей та активної громадянської позиції.

Docudays UA – поза подіями у березні в Києві й Мандрівного фестивалю.

 

Останні роки Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UА є однією з найбільших і наймасовіших правопросвітніх події в Україні. Враховуючи його важливість для розвитку демократії в нашій країні, ми зробили присутність Docudays UA в Україні постійною – проводили фестивальні заходи регулярно, не обмежуючись показами в березні і жовтні-грудні. А також більш активно презентувати Docudays UA на інших фестивалях в Україні. У 2014 році Docudays UA побував:

– фестиваль кіно та урбаністики «86» у місті Славутич (квітень) http://www.docudays.org.ua/2014/news/docu-info/docudays_ua_at_86_report/.

– дах Дому освіти та культури «Майстер Клас» у місті Кієві (травень) http://www.docudays.org.ua/eng/2014/news/docu-info/docuriot_at_masterklass_rooftop/

– Громадське ТБ(травень) http://www.docudays.org.ua/2014/news/docu-info/film_vidkryttia_docudays_pokazut_na_hromadskomu/

– Інституту журналістики Київського національного університету ім. Тараса Шевченка (травень) http://www.docudays.org.ua/eng/2014/news/docu-info/ideoruption_at_izh/

– Гродно, Білорусь (червень) http://www.docudays.org.ua/2014/news/docu-info/docudaysua_grodno/

http://www.docudays.org.ua/2014/news/intervyu/volodymyr_javorskyi_interview/

– «Дні Європи в Україні – 2014. Діалоги про цінності». Покази відбулися з 22 квітня до 23 травня у 13 областях України  на базі, бібліотек, ВНЗ та громадських організацій. http://www.docudays.org.ua/eng/2014/news/docu-info/filmy_evropeskych_rezyseriv/

– “Зелена сцена” (Чернігів, червень) http://www.docudays.org.ua/eng/2014/news/docu-info/zelena_scena_docudaysua_openair/

– інтернет-канал SPILNO TV (червень)

http://docudays.org.ua/eng/2014/news/kino/docudaysua_at_spilnotv/

– Мала галерея Мистецького Арсеналу (липень)

http://docudays.org.ua/eng/2014/news/docu-info/elektro_moskva_arsenal/

– Мистецький хутір Обирок, камерний кінофестиваль «КіноСіноВал» (Чернігівська область, червень)  http://www.docudays.org.ua/eng/2014/news/docu-info/docudaysua_kinosinoval/

– Гродно, Білорусь (червень) http://docudays.org.ua/2014/gallery/docudays-ua-u-biloruskomu-grodni/

-Артполе (Івано-Франківська область, (липень) http://www.docudays.org.ua/2014/news/kino/artpoleif_8-12-lypna/

– Одеський міжнародний кінофестиваль разом (липень) http://www.docudays.org.ua/eng/2014/news/docu-info/way_to_freedom_oiff/

– Клуб Angar Beach (Київ, липень-серпень) http://www.docudays.org.ua/eng/2014/news/docu-info/tyzden_documentalnoho_kina_na_plazi/

– ПінчукАртЦентр (Київ, липень-серпень) http://docudays.org.ua/eng/2014/news/docu-info/docudaysua_pinchukartcentre_2014/

– Артпікнік (Київ, серпень) http://www.docudays.org.ua/eng/2014/news/docu-info/docudaysua_na_art_picnicu_slavy_frolovoji/

– мистецький фестиваль ZAHIDFEST, показ організований спільно з Amnesty International (Львівська область, серпень ) http://docudays.org.ua/eng/2014/news/docu-info/docudays_proviv_mystecku_vijnu_na_zahidfest/

– міждисциплінарний фестиваль One Caucasus (Грузія, сепень) http://docudays.org.ua/eng/2014/news/docu-info/docudaysua_one_caucasus/

– фестиваль Just-in-Between (Тернопіль, серпень) http://docudays.org.ua/eng/2014/news/docu-info/docudaysua_just_in_between/

– “Гогольфест” (Київ, вересень) http://www.docudays.org.ua/eng/2014/news/docu-info/gogolfest-2014/

–  Український фестиваль у Монреалі (Квебек, Канада, вересень)  http://docudays.org.ua/eng/2014/news/docu-info/docudaysua_at_the_15th_montreal_ukrainian_film_festival/

– Кінофестиваль про права людини Inconvenient Films ( Вільнюс, жовтень)  http://docudays.org.ua/eng/2014/news/docu-info/inconvenient-films/

– Тижні Німеччини в Україні (жовтень)http://www.docudays.org.ua/eng/2014/news/docu-info/art-war-german1/

– фестиваль CineDOC – Tbilisi (Грузія, жовтень ) http://www.docudays.org.ua/eng/2014/news/docu-info/cinedoc%20/

 

Після перегляду фільмів відбулися дискусії та обговорення за участю журналістів, громадських активістів, правозахисників тощо.

 

Кампанія за права людини в Україні з використанням інструментів Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

 

Фестивалю Docudays UA вже 11 років, і кожного разу після березневого Docudays UA в Києві, а також після Мандрівного фестивалю, який в жовтні й грудні проходить по всій Україні, сотні людей пишуть, дзвонять і питають: де ще можна побачити ці чудові фільми? Особливо багато прохань від учителів, викладачів вищіх навчальних закладів – вони хочуть використовувати фестивальні фільми для формування в учнів та студентів  правової свідомості й громадянської активності. І заради такої мети ми зараз створюємо постійно діючі кіноклуби медіапросвіти з прав людини Docudays UA.

У 2014 році ми створили 64 кіноклуби в Україні: 33 в навчальних закладах, бібліотеках, Євроклубах, громадський організаціях; 5 – у навчальних закладах Державної пенітенціарної служби України; 26 – в системі органів ДПтС України (колонії, СІЗО, обласні управління).

За цей час відбулося 610 показів і заходів, у тому числі за участі експертів з прав людини. Повний перелік кіноклубів розміщений на сайті DOCU/CLUB http://docuclub.docudays.org.ua/network/kinoclub/

Акцент на школах, університетах, бібліотеках, Євроклубах допоміг залучити молодь та студентів до діяльності в галузі прав людини. Вчителі та громадські активісти мають можливість застосовувати нові методи використання документального кіно у правовій просвіті – для них ми створили  2 колекції фільмів по 10 у кожній (одну – для шкіл, вузів, бібліотек, Євроклубів, другу – для закладів Державної пенітенціарної служби України, сценарії інтеративних заходів, методичні посібники та ресурсний он-лайн Центр медіа-просвіти з прав людини Доку/Клуб з Фільмотекою

(http://docuclub.docudays.org.ua).

Для організацій кіноклубних заходів, обговорень фільмів і дискусій ми залучили 11 правозахисних  НДО, створили реєстр 94 експертів-консультантів з різних галузей прав людини з метою залучення їх до роботи в кіноклубах, уклали каталог національних та регіональних правозахисних організацій та державних установ, що працюють в галузі прав людини.

Правове виховання, розвиток критичного мислення – не єдиний результат роботи створених нами по всій Україні кіноклубів Docudays UA. Завдяки їм педагоги отримали методичні розробки та майданчики, де вони мають можливість впровадити нові методи використання документального кіно для правової просвіти школярів і студентів. Залучення працівників освіти до роботи у кіноклубах ми вважаємо надзвичайно важливим, враховуючи їх значну роль у формуванні цінностей молодого покоління. Завдяки проекту, у кіноклубах Docudays UA студенти, школярі, викладачі, вчителі, працівники колоній та ув‘язнені мають змогу цілий рік дивитися найкращі документальні стрічки про права людини з різних країн світу, обговорювати їх з правозахисниками, експертами в різних галузях права, митцями тощо.

За свідченнями регіональних партнерів, педагогів, модераторів, робота в кіноклубах стимулює підлітків та молодь до творчої та громадянської активності.

Завдяки роботі кіноклубів у колоніях засуджені та співробітники  колоній і СІЗО більше дізнаються про права людини і налагоджують більш цивілізований діалог у правовому полі; студенти закладів пенітенціарної системи отримали можливість обговорити фестивальні фільми з правозахисниками, визначати проблеми, які існують в колоніях, і шляхи їх розв’язання. Таким чином, через кіноклуби Docudays UA ми ще на етапі навчання майбутніх працівників пенітенціарної системи спряємо формуванню у них розуміння цінності людської гідності, поваги до прав людини, в тому числі й ув’язнених. Адже відомо, що саме в цій системі та в правоохоронних органах правозахисники констатують найбільше порушень у сфері прав людини.

Зараз ми працюємо в умовах воєнної агресії з боку Російської Федерації, анексії Криму, війни в Донецькій і Луганській областях. Тим не менше, ми продовжуємо створювати кіноклуби Docudays UA і в окупованому Криму, Донецькій та Луганській областях.

Створений сайт DOCU/Клуб http://docuclub.docudays.org.ua. Цей ресурс покликаний стати робочим інструментом для всіх, хто співпрацює із фестивалем Docudays UA, але в першу чергу він призначений організаторам Мандрівного фестивалю в регіонах, активістам кіноклубів Docudays UA, модераторам дискусій, педагогам.Тут міститься докладна інформація про всі фільми, які увійшли до колекцій для кіноклубів Docudays UA та на показ яких ми маємо право. На сайті можна знайти анотації кожного фільму, інформацію про авторів, нагороди фільму, а також рекомендації наших експертів щодо організації показів, обговорень фільмів та проведення інтерактивних заходів для різних цільових аудиторій. За необхідності можна переглянути кожен фільм онлайн у зменшеній якості. Цю можливість ми надаємо всім зареєстрованим учасникам проекту, аби полегшити їм підготовку до показів фільмів та проведення дискусій після їх перегляду. Кожен фільм супроводжується методичними матеріалами: сценаріями проведення дискусій та інтерактивних заходів, рекомендаціями експертів, як краще організувати роботу із кожним окремим фільмом для різних цільових аудиторій, а також додатковими довідковими матеріалами на теми, яким присвячені фільми. З усіма матеріали можна працювати онлайн безпосередньо на сайті, або завантажити у свій комп’ютер у форматі PDF та роздрукувати. Окремий розділ – методичні та інформаційні матеріали для самоосвіти: посібники, присвячені різним аспектам роботи з документальним кіно і питанням правової просвіти, семінари, майстер-класи провідних фахівців. Таким чином ми намагаємося усім нашим партнерам надати рівні можливості доступу до інформації, яку можна подивитися, прослухати, прочитати у зручній формі та в зручний час. На сайті багато цікавих матеріалів, що стосуються актуальної правозахисної тематики, сучасних методів правової просвіти та медіа-освіти. На цьому ресурсі є приклади найцікавішого досвіду, напрацювань колег, інновації, які можна застосувати у своїй повсякденній роботі. А також – приклади та макети реклами, інформаційних матеріалів, які можна використовувати, організовуючи покази документальних фільмів. І, звичайно ж, тут можна оформити заявку на DVD копії фільмів, якими поповнюється наша колекція Docudays UA, та підписатися на розсилку всіх новин нашого Docudays UA-онлайн ценру, в тому числі – про нові надходження медіа-колекції та життя Мережі регіональних партнерів фестивалю Docudays UA.

 

Документальний фільм “Євромайдан. Чорновий Монтаж”.

 

“Євромайдан. Чорновий Монтаж”: три місяці революції. Від обуреного протесту до народного єднання. Від каструль на голові до палиць і бронежилетів. Від радості перемоги до оплакування загиблих Небесної сотні. Революція як вибух пробудженої гідності, як ейфорія свободи, як біль усвідомлення ціни, як народження новітньої історії України…

Фільм вперше демонструвався у берзні в Києві під час відкриття 11-го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UА. Ми звернулися до режисерів, що знімали український протест, і попросили надати нам їхні найкращі кадри. Епізоди майбутніх фільмів про Євромайдан склалися у калейдоскоп революції, що не потребує коментарів.

Євромайдан. Енциклопедія громадських ініціатив із самоорганізації.

Чотири місяці Євромайдан щодня дивував світ здатністю українців об’єднуватися та креативними злагодженими діями, до яких долучалися сотні тисяч добровольців по всій Україні. Про долю і розвиток ініціатив, що виникли під час Революції гідності й зараз поширилися всією Україною, про людей, які під час Майдану відкрили в собі вражаючу здатність до самоорганізації й не чекаючи, поки «розворушаться» чиновники, самі творять нову цивілізовану державу розповідає наш цьогорічний спецпроект «Євромайдан. Енциклопедія громадських ініціатив із самоорганізації». Ми працюємо над зйомкою й випуском 10 фільмів, щоб зберегти безцінний досвід Євромайдану й показати, яке продовження він отримав зараз.  Робота над проектом триває, прем’єрний показ двох перших фільмів, – «Мир», «Хоттабич та його команда», – відбувся у берзні в Києві під час 12-го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UА.

 

Медіа-проект “Газета «Вгору» (www.vgoru.org)

Громадсько-політичний незалежний тижневик «Вгору» був створений у 2002 році ХМАЖ «Південь» (нова назва Громадська організація «Південь» та Херсонським обласним Фондом милосердя та здоровя. Ми вирішили створити газету, яка б надихала людей відстоювати свої права, розповідала, як це робити грамотно й результативно, щоб у її авторів та читачів міцніло усвідомлення людської гідності. У нашій газеті багато критичних статей, але не тому, що ми бачимо світ похмурим, а тому, що хочемо бачити його кращим. «Нам не все одно!», – це стало одним із наших гасел. Ми пишаємося тим, що навколо газети «Вгору» зібралося дуже багато людей, які не говорять: «все одно нічого не вийде», а допомагають нам захищати тих, хто звертається до «Вгору», як до останньої інстанції, де не відмахнуться, не зрадять, напишуть правду і заступляться.
Газета виходить накладом – 16.000 примірників,формат А-3, поширюється в Херсоні та області.

Основні теми: права людини, правозахист, цінності громадянського суспільства, розвиток третього сектора, філантропія, взаємодія влади і громади, міжнародний досвід. Багато уваги на сторінках видання приділяється питанням прозорості та підзвітності міської влади, прозорості формування й використання місцевих бюджетів. «Вгору» – єдине видання в області, яке власними силами проводить і публікує журналістські розслідування. На базі газети у 2010 році створена перша в області Агенція журналістський розслідувань «Ажур». За версією Національної Спілки журналістів Херсонщини – «Вгору» краща газета Херсонської області 2009 року. У 2012 році наша «Агенція журналістських розслідувань» стала першою серед інших ЗМІ в номінації «Краще журналістське розслідування».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: