Публікація

Питання юристу від Скнар Ганна

Моему сину 22 роки.Він має вроджену ваду серця.Порок аортального та мітрального клапануБудучі на консультації в обл.лікарні допризивній комісії йому пропонували зробити операцію на серці 12 днів назад.Сьогодні Єрьомін М М голова призивноі комісії визнав його придатним до армії????????????Я кваліфікований медик!!!!!!Як мені на це реагувати?!?!Спочатку на телебачення А потім до суду,чи навпаки?!?!Я ставлю під сумнів кваліфікацію Єрьоміна

Відповідь юриста:

Порядок визначення придатності до військової служби встановлений Положенням про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженим Наказом Міністра оборони України від 14.08.2008  N 402 http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z1109-08.  Військово-лікарська експертиза проводиться військово-лікарською комісією (далі – ВЛК). Постанови ВЛК приймаються на підставі Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби (додаток 1 до Положення).

Відповідно до статті 38 Додатку 1 особи із некоронарогенними хворобами серця, порушенням серцевого ритму та провідності, пролапсу мітрального клапана та іншими ураженнями клапанів серця, наслідками хірургічних втручань з приводу вроджених або набутих вад серця, що супроводжуються серцевою недостатністю визначаються як непридатні або обмежено придатні до служби залежно від ступеня захворювання, а саме:

а) із серцевою недостатністю II-Б – III стадії – непридатні до військової служби з виключенням з військового обліку;

б) із серцевою недостатністю II-А стадії – непридатні до військової служби в мирний час, обмежено придатні у воєнний час (визначається індивідуально);

в) із серцевою недостатністю I стадії – непридатні до військової служби вмирний час, обмежено придатні у воєнний час (визначається індивідуально).

Пояснення щодо застосування статей Розкладу хвороб та таблиці додаткових вимог до стану здоров’я містяться в додатках 2 і 3 до Положення.

Згідно із п. 10 частини 4 статті 2 Положення, постанова ВЛК регіонів може бути оскаржена у Центральній ВЛК або у судовому порядку. Термін для подачі документів на перегляд ВЛК вищого рангу законодавчо не встановлений, але доцільно подавати заяву в найкоротші терміни з моменту отримання документів на руки. Оскарження рішення ВЛК в суді здійснюється в порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України (далі – Кодекс) http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/2747-15.  Відповідно до статті 2 Кодексу в адміністративних судах можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень. При цьому термін звернення до суду не може перевищувати одного місяця з моменту винесення рішення ВЛК вищого рангу, якщо початкові висновки підпорядкованих ВЛК оскаржувалися в такому порядку, або шести місяців з моменту винесення рішення, якщо рішення не оскаржувалося у вищих органах. Разом з тим, пропущений з поважних причин процесуальний строк може бути поновлений судом.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: