Публікація

Питання юристу від Маляр Віра

чи має право воєнкомат брати в ЗСУ якщо призовник навчається в ПТУ на денній формі, йому 20 років і є хвороби:гастрит 1 стадія гіпербілірубізація

Відповідь юриста:

Як вбачається зі звернення, Ви маєте право на відстрочку від призову на військову службу у зв’язку з навчанням. Закон України  «Про військовий обов’язок і військову службу», що регулює дані правовідносини у частині 8 статті 17 встановлює, що відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти надається громадянам призовного віку, які навчаються у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах з денною формою навчання.

Така відстрочка надається на весь період навчання, але лише до досягнення 21 річного віку. В подальшому наявна у Вас хвороба може бути підставою для поновлення відстрочки чи звільнення від військової служби за станом здоров’я.

Так, частиною 7 статті 17 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» передбачена можливість відстрочки від призову за станом здоров’я на строк до одного року, яка надається призовникам, які визнані під час медичного огляду тимчасово непридатними до військової служби.

Додатком 1 до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України «Розклад хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби», затвердженого Наказом Міністра оборони України від 14 серпня 2008 рокуN 402 передбачено, що гастрит входить до переліку хвороб, для вирішення питання щодо призову осіб, яким їх діагностовано має значення ступінь тяжкості захворювання. У випадку значного порушення функцій організму при перебігу даного захворювання військово-лікарською комісією приймається рішення про непридатність особи до військової служби.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування