Підсумки моніторингового візиту «Дотримання прав людини органами місцевого самоврядування у місті Чернівці та окремих районах Чернівецької області в рамках ініціативи з правозахисної «паспортизації» областей - Українська Гельсінська спілка з прав людини
Повернутись назад

Підсумки моніторингового візиту «Дотримання прав людини органами місцевого самоврядування у місті Чернівці та окремих районах Чернівецької області в рамках ініціативи з правозахисної «паспортизації» областей

Моніторинговий візит до м. Чернівці як обласного центру Західної України передбачав не лише проведення перевірки забезпечення прав людини за визначеними тематичними напрямами, але і удосконалення інструментарію моніторингу.

 При формулюванні мети візиту було визначено такі цілі:

  1. Проаналізувати діяльність органів місцевого самоврядування в сферах: попередження катувань і жорстокого поводження; дотримання соціально-економічних прав; дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності; захисту персональних даних; захисту прав внутрішньо переміщених осіб (далі – ВПО); захисту прав мобілізованих, військових і членів їх сімей, родин загиблих.
  2. Врахувати при цьому інформацію у сфері дотримання прав людини в м. Чернівці та окремих інституціях Чернівецької області, висвітлену у засобах масової інформації протягом червня-вересня 2016 року.
  3. За результатами візиту провести обговорення з представниками місцевої влади, діяльність яких підлягала перевірці.

Період проведення візиту: 26-30 вересня 2016 року.

Робоча група моніторингового візиту включала представників Секретаріату Уповноваженого Верховної ради з прав людини (Боюк Л., Новгородська Т., Михайленко В., Левенко Г., Мельничук А., Конєв І., Камінський П.), а також громадських моніторів (представників національного превентивного механізму Іллюка Л., Третьякова В., представників юридичної клініки Чернівецького національного університету ім. Федьковича Ксьонжека Ю., Ксьонжек М., Кульбу Г., Матищак Н., Шклярук Ю.).

ЗВІТ

Даний візит відбувався в рамках проекту з інституційної розбудови Української Гельсінської спілки з прав людини за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.