Публікація

Комунікативні навички при документуванні свідчень. Методичні рекомендації

Українська Гельсінська спілка з прав людини презентує методичне видання, розроблене експертами Харківської психологічної школи та присвячене питанням практичних навичок роботи з документування свідчень жертв збройного конфлікту на сході України.

У виданні надано огляд комунікаційних основ процесу інтерв’ювання, навичок контактування з психологічно травмованими клієнтами, технік психологічного відновлення та профілактики психологічного вигоряння. У виданні, що пропонується вашій увазі, надано опис програми цих тренінгів, поданих у вигляді методичних рекомендацій практикуючим юристам. В них, зокрема, надана модель поведінки юриста в ситуації, що може викликати психологічну ретравматизацію опитуваного, а також комунікаційні техніки, спрямовані на прояснення потреб та управління рівнем емоційного напруження опитуваного в процесі документування.

На основі цих методичних розробок УГСПЛ у жовтні 2016 року провела серію тренінгів для персоналу громадських приймалень і готова надати допомогу партнерським організаціям у продовженні тренінгів з цієї тематики.

Висловлюючи щиру подяку експертам, які брали участь у підготовці цього видання, Українська Гельсінська спілка з прав людини сподівається, що воно стане в нагоді багатьом неурядовим організаціям та волонтерським ініціативам.

Ознайомитись із виданнням можна ТУТ.

Тренери:

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERAБєляєва Олена Еріківна – кандидат психологічних наук, науковий співробітник відділення психології розвитку ДУ «Інститут охорони здоров’я дітей і підлітків НАМН України». Гештальт-терапевт, арттерапевт, телесноорієнтований терапевт, супервізор в гештальт-подході (сертифікати МІГІПу, МГІ).  Має досвід опитування, анкетування, психодіагностики та психологічної корекції дітей, підлітків та дорослих понад 25 років; розробник та ведучий тренінгових психолого-терапевтичних програм. Авторка 150 наукових праць з питань медико-психологічного супроводу підлітків, зокрема, соавтор книжок “Гиперактивна дитина”, “Тривожна дитина”.

 

kostenko-foto

Костенко Олег Васильович – психолог, бізнес-тренер, фасилітатор.

В 2003 році закінчив Харківський національний університет им. В.Н. Каразіна за фахом психологія. В 2006 році пройшов підготовку як бізнес-тренер за програмою Олени Сідоренко «Методологія створення та проведення тренінгів». В 2014 пройшов підготовку як фасилітатор в ICA Ukrainе. З 2009 року очолює службу персоналу Групи компаній ТЕРА. Професійна спеціалізація: розробка та проведення структурованих інтерв’ю, розробка мотиваційних програм, психодіагностика, психологічне консультування, розробка та проведення тренінгів та фасилітаційних сесій

 

 

 

perkolab-fotoПерколаб Наталія Юріївна – психолог, гештальт-терапевт. В 1991 році закінчила Харківський державний університет  за фахом психологія, в 2001 році отримала кваліфікацію гештальт-терапевта МІГІПу, в 2004 році – супервізора та викладача гештальт-терапії МГІ.  З 1998 року є позаштатним психологом державної Ізраїльської освітньої програми NAALE. Має 25-річний досвід психологічного інтерв’ювання, психодіагностики та психокорекції, зокрема, людей, що отримали психотравму, або з психічними хворобами; досвід психологічної підтримки та реабілітації, в тому числі, українських військових, що здобули поранення в зоні АТО, та їх сімей. Автор та ведучий тренінгових програм з комунікації, емоційної регуляції, просування послуг, практичної психології, оцінки персоналу.

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: