Повернути 20 тис. грн. за безкоштовну освіту зобов’язав випускницю вишу суд

14.06.2011
автор: Оксана Трокоз, Роман Гринь
джерело: 5.ua
Повернути 20 тисяч гривень за безкоштовну освіту зобов’язав випускницю житомирського вишу міський суд. Студентка–бюджетниця після закінчення навчання мала відпрацювати три роки у школі за розподілом. Проте, вакантних місць не було і дівчина лишилась безробітною.

Отримавши диплом Житомирського університету імені Івана Франка Анна Латіс не могла уявити, що здобута державним коштом освіта закінчиться для неї судовою тяганиною і величезним боргом. Дівчина намагалася знайти роботу за спеціальністю - учитель російської та англійської мови і літератури. Проте, у міському управлінні освіти Анні пояснили, - робочих місць немає.

Анна Латіс: "Крім того, що мені було відмовлено, я дізналася, що я вагітна і принесла їм з поліклініки довідку, що стою на обліку".

За кілька місяців Анна отримала повістку до суду. Усі отримані дівчиною знання альма-матер конвертувала у гривні. Суд зобов’язав її повернути державі понад 20 тисяч гривень. Мовляв, випускниця не працює за фахом, отже, порушує угоду про відпрацювання у держструктурі.

Анна Латіс, випускниця університету: "Я не відмовлялася працювати. Навпаки думала, виросте дитинка, піде в садочок і я піду працювати. Я не хочу сидіти вдома, я навпаки хочу працювати з дітками в школі".

Ректор Житомирського університету каже, - проблема із бюджетниками, які не відпрацювали обов'язкові три роки на державу, виникає дедалі частіше. І наголошує, щоби не доходило ду суду, слід змінити закон про освіту.

Петро Саух, ректор ЖДУ ім. І. Франка: "Треба змінювати законодавство. Вже не той час. Якщо вчора у нас було 60% державних установ і організацій, куди ми могли відправляти студентів-державників, то сьогодні ми маємо мінімум державних організацій, куди ми можемо направити. А решту куди?"

На це питання, не можуть відповісти і в обласному управлянні освіти. Те, що Анні не знайшли місця, пояснюють надміром робочих рук. Кажуть, - якщо раніше не знали, як заманити на підприємство молодого фахівця, то нині не знають, де знайти йому роботу.

Олександр Пастовенський, начальник Житомирського обласного управління освіти: "У поточному році ми вперше мали серйозну проблему з тим, куди працевлаштувати випускників після вищих навчальних закладів. Цю проблему ми розв’язали, але я розумію, що напруга у цьому плані зростатиме".

Анна Латіс має право оскаржувати рішення суду про відшкодування витрат на її освіту - запевняє юрист Руслан Годований. Каже, - університет сам порушив процедуру працевлаштування. 

Руслан Годований, юрист: "Однозначно не платити, якщо є докази того, що вона була вагітна. Я думаю, є довідки. Закон чітко говорить: якщо людина була вагітна, вона звільняється від роботи впродовж трьох років на підприємстві. Якщо вона буде проходити три роки по догляду за дитиною, це зарахується їй в стаж".

Нині Анна Латіс готує документи для подання апеляції.  Каже, якщо для неї знайдуть вакансію - відпрацює необхідні три роки. 

Дивіться також статтю: Студенти стали жертвами Азарова і Табачника

коментарі


щоб розмістити повідомлення чи коментар на сайт, вам потрібно увійти під своїм логіном

Cпеціальні проекти