Громадська організація "МАRТ"

Громадська організація «МART» фактично розпочала роботу в 1998 році, але як юридична особа була зареєстрована 14 квітня 1999 року. Засновниками організації виступили молоді вчителі, студенти та учні старших класів загальноосвітніх шкіл м. Чернігова. У 2014 році відповідно до нових вимог чинного законодавства було змінено статут, назву та структуру керівних органів організації.

ГО «МART» - незалежна неполітична неприбуткова організація, яка бачить своїм завданням розвиток громадянського суспільства, навчання та просвітництво в сфері прав людини, моніторинг дотримання прав людини, відстоювання суспільних інтересів з використанням механізмів захисту прав людини. ГО «МART» підтримує всіма можливими законними засобами та захищає жертв порушень прав людини, допомагає їм домогтися справедливості. ГО «МART» розповсюджує інформацію щодо стану дотримання прав людини, сприяє укріпленню потенціалу організацій громадянського суспільства за допомогою експертної та ресурсної підтримки, навчання та партнерської взаємодії у діях на захист суспільних інтересів.

Сучасна назва організації включає в себе:

M – моніторинг

A – активність

R – результати

T – товариство

На місцевому рівні ГО «МART» надає первинну правову допомогу всім хто звертається до організації, проводить кампанії, акції та заходи в цілях своєї діяльності та виходячи із актуальної ситуації з дотриманням прав людини.

На національному рівні ГО «МART» опікується передусім захистом прав дитини, прав людей з інвалідністю та права на освіту, зокрема права знати свої права.

 

Місія організації

Ми – товариство активістів, які спільно діють на захист прав людини та основоположних свобод, особливо представників таких уразливих груп як: діти, люди з інвалідністю, національні меншини.

Види діяльності організації:

 1. Правова допомога (стратегічні справи, правові консультації);
 2. Навчання правам людини (неформальна освіта, вплив на офіційну освіту, розвиток всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини» та «Освітнього дому з прав людини - Чернігів»;
 3. Моніторинг дотримання прав людини;
 4. Адвокаційні компанії.

Ми працюємо для:

 1. Жертв порушень прав людини – представників вразливих груп: діти, люди з інвалідністю, національні меншини та ін.;
 2. Осіб, які зазнали дискримінації у сфері трудового права;
 3. Громадських активістів;
 4. Організацій громадянського суспільства;
 5. Державних та місцевих органів влади.

Принципи організації:

 1. Визнання цінності людської гідності, свободи, універсальних прав людини, верховенства права громадянського суспільства і демократичної держави;
 2. Усвідомлення своєї відповідальності за захист свободи, сприяння розвитку людського суспільства, заснованого на повазі до людського життя та гідності;
 3. Відданість ідеалам і принципам, закріпленим у Загальній декларації прав людини, Європейській конвенції про захист прав людини і основних свобод, гуманітарних положеннях Заключного акта Гельсінських угод і інших міжнародно-правових документах, прийнятих на їх основі, в яких враховуються вимоги цивілізації.

Довгострокові програми:

 1. Права людини в навчальних закладах;
 2. Права людини в дитячих медичних закладах;
 3. Освітній центр прав людини;
 4. Громадянська освіта й права людини;
 5. Залучення молоді до процесу прийняття рішень на місцевому рівні;
 6. Підтримка білоруських недержавних правозахисних організацій;
 7. Всеукраїнська освітня програма «Розуміємо права людини»;
 8. Дні документального кіно про права людини.

 

Наші контакти:

14000, Чернігів, вул. П’ятницька, 39
офіс: 700-703 каб.
(0462) 77-41-10

mart.ngo@gmail.com

http://mart-ngo.org.ua

Ми в соціальних мережах:

Facebook та VK

коментарі

02.11.2010 | liopro
Здравствуйте :) Подскажите, пожалуйста, что еще можно сделать в сложившейся ситуации:

Рішенням № 69 від 16.03.1975 року Остерської міської ради Козелецького району Чернігівської області мені була виділена в безстрокове користування із землефонду земельна ділянка для житла мого та моєї родини за адресою: м Остер, вул. Червонопартизанська, 23А. Згідно чинного законодавства це рішення було оформлене в БТІ в той же день, на що є відповідні документи, оригінальність котрих підтверджена експертизою проведеною прокуратурою. З того часу і по сьогоднішній день я та моя родина проживають на вказаній території. У 1992 році я звернувся до Остерської дільниці Ніжинського БТІ Чернігівської області щодо оформлення документації з землеустрою моєї присадибної ділянки з садибою та присадибними будівлями (зокрема, погребу та сараю) на що отримав безпідставну відмову у реєстрації правовстановлюючих документів на землю. Мотивування землевпорядної організації було таким, що частину мною побудованого у 1979 році нерухомого майна (сараю) вже, неочікувано, приватизували, тому відмовилися видавати документи взагалі.
Власником сусідньої ділянки за номером 23 був мій батько, а нещодавно стала Кочеткова Лариса Анатоліївна при незрозумілих обставинах. При огляді мною інвентаризаційних справ щодо садиб в місті Остер по вулиці Червонопартизанська
за № 23 та за номером 23-А, мною були виявлені документи, які на мою думку були підробленими. Зокрема, в матеріалах БТІ мається заява, яка начебто написана мною, але на заяві стоїть не мій підпис і я її не писав. Також в матеріалах БТІ маються інші документи, що не відповідають дійсності, та відсутні багато офіційних документів з підписами, мокрими печатками, що маються в наявності у мене.
У 2006 році відбулося судове засідання у Козелецькому районному суді Чернігівської області, є рішення суду по справі № 2А21/2006 і справа 2А-65/2006 при головуючому судді Соловей В.В., секретар Ткаченко В., про визнання за Орищенко В.І. права власності на житловий будинок з надвірними будівлями (двома сараями та погребом), що знаходиться за адресою м. Остер, Козелецького району, Чернігівської обл., вул. Червонопартизанська 23А і про видачу йому свідоцтва йому права власності на вказане домоволодіння. Мої звернення до судово-виконавчої системи Козелецького району з 2007 року про виконання судового рішення не призвели до жодних результатів по жовтень 2010 року, взагалі були ігноровані.
До місцевих органів правопорядку було подано заяву про проведення оперативно-розшукових дій, стосовно прав власності нерухомого майна та земельної ділянки за адресою м. Остер, вул. Червонопартизанська, 23. В порушенні кримінальної справи було відмовлено у зв’язку з відсутністю складу злочину. Я вважаю, що при перевірці не було проведено всебічне, повне і об’єктивне дослідження обставин, незважаючи на те, що це є необхідною передумовою встановлення істини, як того вимагає ст. 22 КПК України, зокрема:
В постанові зазначено, що в ході проведення перевірки, на адресу


щоб розмістити повідомлення чи коментар на сайт, вам потрібно увійти під своїм логіном

C