Громадський комітет захисту конституційних прав та свобод громадян (м. Луганськ)

За час своєї діяльності Комітет з 1999 р. співпрацював з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Карпачовою Н. І.  Під егідою Омбудсмана Комітет здійснював моніторинг дотримання прав людини в регіоні по таких напрямках:

-  застосування катувань;

-  порушення прав людини в судах і прокуратурі, інших органах влади;

-  порушення трудових, соціальних прав шахтарів і інших працівників;

-  порушення прав власності в ході аграрної реформи.

Комітет постійно консультує громадян і бере участь у судових процесах для захисту порушених прав.

У 1999 році - голова правління Микола Козирєв і секретар Людмила Соколенко - двічі проходили навчання в Хельсинкском фонді прав людини (Варшава), пройшли підготовку по теорії і практиці моніторингу порушень прав людини, у тому числі у в'язницях. Комітет має досвід проведення громадських акцій, круглих столів, конференцій, суспільних слухань. Перші слухання було проведено у 1998 року з нагоди 50-річчя Декларації прав людини ООН

Останні слухання були проведені: грудень 2002 року - з проблеми порушення трудових прав шахтарів; лютий 2003 року – з проблеми прийняття Статуту міста Луганська; грудень 2003 року - порушення трудових прав і дискримінації найманих робітників.Травень 2004 року – з проблеми дотримання соціальних стандартів для шахтарів.

Комітет також працює над проблемою впровадження мінімальних  стандартів захисту прав людини у сфері місцевого самоврядування (М. Козирєв очолював розробку проекту Статуту міста Луганська).

У Комітеті працюють на громадських засадах різні фахівці - юристи, підприємці, журналісти, лікарі й інш. Загальна чисельність Комітету - близько 100 чоловік. Комітет має філії в інших містах області - у Красному Лучі,  Антрациті, Новопскові, Алчевську. 

Комітет вперше в області почав досліджувати і привселюдно обговорювати проблему катувань. Комітет надає правову підтримку жертвам катувань - аж до звертання до Європейського Суду.

Проекти:

1. „Створення регіонального громадського центру захисту прав власності на землю”, 2001-2002 р. – NDI.

2. „Громадський правозахисник”, 2002(з ФРІ) - Рада Європи

3. „Інформування і консультування селян з питань аграрної реформи через районні газети”, 2003 - Амбасада США.

4. «Всеукраїнська  просвітницька кампанія правозахисних організацій України на регіональному рівні», (з ФРИ), 2003 – Рада Європи.

5. „Створення механізмів незалежного громадського "аудиту" для підвищення ефективності діяльності комітетів самоорганізації населення в м. Луганську», 2004 – МФВ.

6. „Моніторинг дискримінації окремих категорій працівників - шахтарів - у соціально-економічній практиці Луганської області”, 2004 – МФВ.

7. Кампанія проти катувань і жорстокого поводження в Україні (з ХПГ), 2003 – 2006 – Рада Європи, МФВ.

8. „Розробка інструментарію документування тортур, пілотний моніторинг катувань та жорстокого поводження, правові дії та стратегічна судова тяжба в чотирьох регіонах України”, (з ВПГ), 2004 – МФВ.

9. „Захист прав та інтересів людей, які живуть з ВІЛ/СНІД” (з ВПГ) – 2004-2005 – Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні.

10. „Правовий громадський моніторинг виборчої президентської кампанії на Сході і Півдні Україні та захист прав виборців в період переголосування” (з ХПГ), 2004 – МФВ.

11. „Моніторинг виборчого процесу-2004 на спеціальних виборчих дільніцах в місцях тримання громадян під вартою” (з МОПЧ), 2004 – Посольства Канади, США, Великобританії, ОБСЕ.

12. „Громадська експертиза юридичного закриплення прав власності селян у ході аграрної реформи”, 2005 – Амбасада США. 

До вашої уваги річний звіт організації за 2009-2011 роки: ЗВІТ-2009-11 (1)


Cпеціальні проекти