Студенти подали в суд на міністра охорони здоров’я

09.06.2005
джерело: www.unian.net

Завтра, 10 червня, о 12.00 у Печерському районному суді Києва слухатиметься позов Всеукраїнського страйкового комітету студентів-медиків до міністра охорони здоров'я Миколи Поліщука.

Як повідомили УНІАН у прес-службі Всеукраїнського страйкового комітету студентів-медиків, медики виступають проти наказу міністра охорони здоров'я №81 “Про затвердження переліку спеціальностей та строки навчання в інтернатурі випускників медичних навчальних закладів”.

Цей наказ довільно, без попередження змінює засади набуття майбутніми лікарями медичних спеціальностей (зокрема, істотно скорочено їх перелік), збільшує строки інтернатури.

“Для мене як для контрактника ці новації обернуться величезним додатковим фінансовим навантаженням, - зазначає Петро Варцабюк, випускник Львівського національного медичного університету. – Якщо за новим наказом мені доведеться змінити спеціальність і відпрацювати три роки, пройшовши інтернатуру загальної хірургії, то це виллється у 20 тис. 250 грн., потім піти ще на річну перекваліфікацію, що коштуватиме ще по 1800 гривень на місяць”.

Обурені і студенти, які навчалися за держзамовленням. Якщо припустити, за їх словами, що міністр керувався бажанням поліпшити медобслуговування на селі, то на практиці виходить навпаки: “держзамовникам”, на яких і без того чекають певні місця в сільських лікарнях, доведеться перекваліфікуватися на інші спеціальності, для яких вакансій у тих закладах не передбачено. Наказ міністра створює й інші перешкоди для вибору випускниками подальшого фахового вдосконалення.

Студенти вважають, що зміна умов в одноосібному порядку, без попередження в процесі набуття освіти, а не перед вступом до вузів порушує надані їм Конституцією права на вільне отримання освіти й професії. У березні цього року студенти кількох медичних університетів утворили Всеукраїнський страйковий комітет. Однак на свої численні звернення до МОЗ аргументованої відповіді не отримали.

Натомість Уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова повністю поділяє позицію студентів і вважає, що новий порядок отримання лікарської спеціальності порушує їхні права на вільний вибір спеціальності. У своєму поданні до МОЗ вона запропонувала поширити норми спірного наказу лише на цьогорічних вступників до медичних вузів.

Невпевненість у майбутньому змусила страйкарів звернутися за допомогою і до голови Тимчасової слідчої комісії ВР з питань перевірки дотримання конституційних прав і свобод людини й громадянина Віктора Мусіяки. Народний депутат і правознавець висловив переконання, що студенти мають усі законні права обстоювати свою позицію. “Шкода, що ваші конституційні права порушують саме ті, хто має їх захищати”, - сказав голова парламентської комісії сьогодні, 9 червня, на зустрічі зі студентами-страйкарями. В.Мусіяка впевнений, що члени очолюваної ним комісії підтримають їхні справедливі вимоги, він надав студентам низку конкретних порад для обстоювання їхньої справи в подальшому.

Як повідомляв УНІАН, наказом МОЗ від 23 березня 2005 року "Про затвердження переліку спеціальностей і терміни навчання в інтернатурі випускників медичних і фармацевтичних вищих навчальних закладів, медичних факультетів університетів" внесені зміни щодо визначення спеціальностей і термінів оволодіння спеціальністю в інтернатурі відповідно до потреб галузі і євростандартів.

Документ, зокрема, визначає як першочергові для підготовки молодих фахівців ті спеціальності, за якими відчувається брак кваліфікованих кадрів. До їх числа входять: анестезіологія, загальна практика - сімейна медицина, клінічна лабораторна діагностика, медицина невідкладних станів, медична психологія, патологічна анатомія, педіатрія, радіологія, судово-медична експертиза, фтизіатрія, стоматологія, загальна гігієна, епідеміологія, загальна фармація, клінічна фармація.

Терміни навчання на інтернатурі збільшені відповідно до євростандартів. Затверджений перелік повинен був набути чинності з 1 серпня 2005 року.

Печерський районний суд міста Києва 29 квітня припинив дію наказу.

РУПОР

коментарі


щоб розмістити повідомлення чи коментар на сайт, вам потрібно увійти під своїм логіном

Cпеціальні проекти