Публікація

Українські правозахисники підготували доповідь до CERD щодо расової дискримінації в Криму

Доповідь до Комітету ООН з ліквідації расової дискримінації є альтернативною щодо доповіді Російської Федерації, представленої в травні.

У травні 2016 року для громадськості стала доступною доповідь Російської Федерації щодо виконання вимог Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. У зазначеній доповіді проходить й тема окупованого Криму: «11. После воссоединения Республики Крым и Российской Федерации был предпринят ряд шагов, направленных на решение большого количества межэтнических и межконфессиональных проблем, накопленных в период нахождения Республики Крым в составе Украины».

Враховуючи подібні, вкрай неоднозначні твердження, українські правозахисники підготували Альтернативну доповідь до Комітету ООН з ліквідації расової дискримінації (CERD), в якому виклали власне бачення поточної ситуації в Криму. Користуючись нагодою, УГСПЛ висловлює щиру подяку експертам Кримської правозахисної групи, чия наполеглива праця зробила можливою підготовку зазначеної доповіді.

Нагадаємо, що дещо раніше – у березні 2015 року – до комітетів ООН також подавалася спільна доповідь щодо порушень прав людини в окупованій АР Крим, підготовлена українськими НУО (Кримська правозахисна група, Центр Громадянських Свобод, Центр інформації з прав людини, Регіональний центр прав людини, УГСПЛ та інші).

Ознаймотись з доповіддю російською можна ТУТ, англійською – ТУТ.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

allablahaa-380x145

Алла Блага (УГСПЛ): “Застосування принципів перехідного правосуддя дозволить людям дізнатися правду про минулі події без «страшилок» або прикрас”

Продовжуємо серію бліц-інтерв’ю з експертами УГСПЛ щодо впровадження засад перехідного правосуддя в Україні. Алла Блага, д.ю.н.,...

15 Березня 2018

images

Якщо український політикум прийме принципи перехідного правосуддя, то як це вплине на звичайних громадян? Бліц-інтерв’ю з експертами УГСПЛ

До вашої уваги частина друга серії бліц-інтерв’ю щодо впровадження принципів перехідного правосуддя в Україні. Олег...

14 Березня 2018

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування